Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Paskiepyti medikai: „Vienintelis kelias – vakcina“

Paskiepyti medikai: „Vienintelis kelias – vakcina“

VAKCINA. Daugelis žmonių tikisi, jog bus surastas stebuklingas vaistas, kuris išnaikins virusą, tačiau šiuo metu vienintelis kelias – vakcina.

Sekmadienį Klaipėdoje prasidėjo gydytojų skiepijimas COVID-19 vakcina. Pirmiausia buvo skiepijami Klaipėdos universitetinėje ligoninėje priešakinėse linijose ir didelės rizikos skyriuose dirbantys medikai, o pirmadienį 70 dozių vakcinos buvo pervežta ir į Respublikinę Klaipėdos ligoninę. Pasiskiepiję gydytojai tikino, jog abejonių, skiepytis ar ne, net nebuvo kilę.

Vakcina prioritetine tvarka skiriama rizikingiausiuose skyriuose dirbantiems medikams, tiesiogiai kontaktuojantiems su COVID-19 sergančiais žmonėmis, bei pagal tikimybę daugiausia rizikos užsikrėsti turintiems darbuotojams.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje pirmosios paskiepytos – gydytoja Rima Norvaišienė ir vyresnioji slaugytoja Ieva Markauskienė. Medikės dar lapkričio pradžioje pradėjo dirbti „kovidiniame „korpuse.

„Šiuo metu jaučiuosi puikiai, o skiepo tikrai nebijojau, tai buvo įprasta procedūra, lygiai tokia pati, kaip skiepijantis nuo gripo ar erkinio encefalito. Dezinformacijos apie skiepus yra tikrai daug, bet žmonės nemato sunkių ligonių ir jų būklės. Manau, kad mes kitaip neišgyvensime, jei nesiskiepysime“, – teigė Respublikinės Klaipėdos ligoninės vidaus ligų gydytoja Rima Norvaišienė.

Vyresnioji slaugytoja I. Markauskienė pasakojo, jog prieš pasiskiepijimą šiek tiek jaudinosi, tačiau, matydama sunkiai sergančius ligonius, dėl skiepo dvejonių neturėjo.

„Kalbėjome ryte su kolegomis, tai šalutinis poveikis tik nedidelis skausmas dūrio vietoje, vieniems yra bendras silpnumas, tačiau visų bendra būklė yra tikrai gera.

Buvo jauduliukas, tačiau sveikas protas ir matymas, kas dedasi aplink, dvejonių nekėlė. Raginu ir kitus skiepytis, nebijoti.

Skiepai bus pirmas žingsnis pandemijos pabaigos, jos suvaldymo link“, – pasakojo I. Markauskienė.

Vienas pirmųjų pasiskiepijęs gydytojas otorinolaringologas Vytautas Junčys svarstė, jog visuomenėje dėl skiepų kilęs didžiulis ažiotažas kyla iš baimės ir nežinojimo. Jo manymu, baimė verčia žmones daryti klaidas, kurios nėra niekaip moksliškai pagrįstos.

„Kalbant apie išteklius ir metodikas, kad vakcina buvo greitai pagaminta, aš manau, kad nereikia dėl to visiškai stebėtis, reikia tik džiaugtis.

Viešoje erdvėje asmenys skleidžia įvairiausius klaidingus faktus apie vakciną, virusą, bet, prieš jais aklai patikint, reikėtų paprasčiausiai patikrinti, nes internete yra be galo daug klaidingos informacijos.

Užuot remdamiesi specialistų rekomendacijomis ir nuomone, labai daug žmonių skleidžia neteisingą informaciją„, – dėstė V. Junčys.

Gydytojas pasakojo, kad daugelis žmonių tikisi, jog bus surastas stebuklingas vaistas, kuris išnaikins virusą, tačiau šiuo metu vienintelis kelias, pasak jo – vakcina.

„Dabar visuomenė labai jautriai reaguoja į tai, kodėl tą vakciną taip greitai pagamino, o kitus vaistus gamina be galo ilgai. Elementariai kalbant, vakcina yra skirta bendram viruso tipui ir tos mutacijos, tarkime, virusui, kuris ateina iš Anglijos, ir, pirminiais duomenimis, turi apie 17 mutacijų, atžvilgiu imunitetas būtų pasiruošęs didžiajai daliai jų, o vaistas, gali būti, neveiktų atskirų viruso mutacijų. Tas ir kalbama, kad dabar stengiamasi kuo greičiau veikti, kad būtų apsaugota kuo didesnė dalis žmonių, jei tos mutacijos prasidės“, – tikino V. Junčys.

Pasiskiepijus gali kilti tam tikros alerginės reakcijos, tokios kaip paraudimas, bėrimas ar trumpalaikis karščiavimas, tačiau, pasak V. Junčio, tai yra normalu.

„Natūralu, kad vartojant kažkokį vaistą ar gaunant skiepą gali kilti alerginių reakcijų, tai yra visiškai suprantamas dalykas ir to ignoruoti negalima. Dėl to dabar yra stebima, kokios galimos alerginės reakcijos gali pasireikšti. Bet turint omenyje, kiek daug žmonių kiekvieną dieną miršta, jei iš 1 000 pasiskiepijusių žmonių trims pasireikš alerginė reakcija, kuri nėra mirtina, o, tarkime, tik bėrimas, paraudimas, skausmas ar karščiavimas, tai mes turime tai priimti kaip neišvengiamumą, nes kito sprendimo šiuo metu nėra“, – sakė gydytojas.

Nors prasidėjęs skiepijimas ne tik palengvins medikų darbą, bet ir sumažins kasdienę psichologinę įtampą, V. Junčys visgi ragina žmones neatsipalaiduoti ir laikytis visų rekomendacijų. Gydytojas prašo suprasti, kad visi mes esame toje pačioje valtyje, toje pačioje situacijoje, ir nė vienas nuo viruso nesame apsaugoti.

„Visi nori stebuklingai išspręsti problemą, gauti stebuklingo vandens ar vaisto. Žmonės ateina pas gydytojus, klausia, galbūt yra vaistas, bet jo nėra. Atrodo, lyg mes slėptume vaistą nukišę giliai į stalčių ir nenorėtume visko viena tablete išspręsti“, – atsiduso gydytojas.

Antrąją vakcinos dozę paskiepyti medikai gaus po 21 dienos.

Straipsnio šaltinis 2020 12 30 dienraštis „Vakarų ekspresas“