Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Pirmą kartą šalies medikams pristatyta krūtų atkūrimo, naudojant nugaros plačiojo raumens kraštą ir persodinant riebalų ląsteles, metodika. Savo žiniomis ir patirtimi dalinosi Respublikinės Klaipėdos ligoninės chirurgai.

Pirmą kartą šalies medikams pristatyta krūtų atkūrimo, naudojant nugaros plačiojo raumens kraštą ir persodinant riebalų ląsteles, metodika. Savo žiniomis ir patirtimi dalinosi Respublikinės Klaipėdos ligoninės chirurgai.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Plastinės rekonstrukcijos ir krūtų chirurgijos skyriaus krūtų chirurgė Miglė Stakytė kartu su onkochirurgu Algirdu Kasiliausku jau dvejus metus atlieka tokias krūtų atkūrimo operacijas. Moterims po mastektomijos krūtis atkuria naudodami pacientės odos, poodinio audinio ir dalies nugaros plačiojo raumens lopą į kurį persodinamos pačios pacientės riebalų ląstelės. Jau atlikta per 30 tokių operacijų. Šie chirurgai yra ne tik pirmieji Lietuvoje pradėję taikyti šį metodą, bet ir bene vieninteliai. Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgai, atlikę vieną tokią operaciją, trunkančią nuo šešių iki aštuonių valandų, daugiau jų nebedaro.

„TDL metodiką žino visi ir tai nėra joks stebuklas. Šio metodo modifikacija, mini TDL, Prancūzijoje, Brazilijoje atliekama jau daugiau nei dešimtmetį. Mes tik prieš dvejus metus Strasbūre išmokome atlikti tokią operaciją. Mūsų mokytojas prancūzas daktaras Jean Marc Piat modifikavo TDL lopo metodiką į mini TDL- krūtis jis atkuria naudodamas ne visą platųjį nugaros raumenį, o tik jo siaurą kraštą. Kol šios metodikos jis nebuvo pristatęs kolegoms, mes negalėjome su juo supažindinti mūsų šalies gydytojų“, – sako A. Kasiliauskas.

Pirmą kartą pranešimą apie krūtų atkūrimą po mastektomijos, naudojant pacientės odos, poodinio audinio ir dalinį nugaros plačiojo raumens lopą su riebalų persodinimu, kurį parengė kartu su krūtų chirurge M. Stakyte, onkochirurgas A. Kasiliauskas perskaitė prieš daugiau nei mėnesį Klaipėdoje vykusioje kasmetinėje chemoterapeutų ir krūtų chirurgų konferencijoje „Krūtis tausojantis gydymas“. Dėl covid-19 pandemijos, konferencija vyko dalinai nuotoliniu būdu.

„Mini TDL su riebalų persodinimu metodo esmė – du senai žinomi būdai modifikuoti ir sujungti siekiant atkurti didesnio tūrio krūtį nenaudojant implanto. Jis naudojamas senai, tačiau nauja daktaro J. Marko Piato modifikacija leidžia išvengti pooperacinių komplikacijų – nugaros skausmų, rankos funkcijos sutrikimų, sunkiai gyjančių žaizdų. Imant tik dalį nugaros raumens, gaunamas gražus kosmetinis efektas ir nugaroje, ir krūtyje. Moterys nesiskundžia nei skausmais nugaroje, nei tuo, kad nepakelia rankų“, – sako krūtų chirurgė M. Stakytė.

M. Stakytė pabrėžė, kad atkuriant krūtis šiuo metodu, pacientės jau po kelių dienų jaučiasi žvaliai, nejaučia nei skausmų, nei rankų judesių ribojimų. Jos teigimu, tai tikrai – mažiau traumuojantis būdas ir krūtų atkūrimą mini TDL metodu moterys renkasi kartais net aukodamos krūtų tūrį.
„ Šis metodas netaikomas atkuriant didelio tūrio krūtis. Juo galima atkurti iki B-C liemenėlės dydžio krūtis“, – sako M. Stakytė.

Paklausti, kodėl atlieka šias sudėtingas, ilgai trunkančias operacijas, kai plastikos chirurgai implantus sudeda per maždaug porą valandų, gydytojai A. Kasiliauskas ir M. Stakytė pastebi, kad implantai Lietuvoje nėra kompensuojami ir ne visos moterys juos gali nusipirkti. Be to, vien tik implantu rekonstruota krūtis ne visada atrodo taip pat estetiškai, kaip kad didinant sveikas krūtis. Taip pat, esant onkologinei ligai, po operacijos dažniausiai tęsiamas gydymas. Skiriamas spindulinis gydymas neretai sukelia implantų kapsulės kontraktūras ar kitas komplikacijas. Tai irgi sumažina kosmetinį operacijos efektą. Ir svarbiausia, atkurdami krūtis mini TDL su riebalų persodinimu metodu, kurį yra puikiai įvaldę, Respublikinės Klaipėdos ligoninės chirurgai siekia ne tik suteikti pacientėms onkologinės ligos gydymo paslaugas, bet, kad gydymas būtų su kuo mažesniais defektais ir moterys atgautų pasitikėjimą savimi bei išliktų žavios ir gražios pirmiausia pačios sau.