Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Po karantino RKL radiologų atliekamos biopsijos – dar tikslesnės

Po karantino RKL radiologų atliekamos biopsijos – dar tikslesnės

Pasibaigus karantinui Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje atnaujintos unikalios biopsijos MRT kontrolėje, tačiau, kaip pastebi Radiologijos skyriaus vedėjas Artūras Čiuvašovas, nuo šiol jos – žymiai tikslesnės. Ligoninė įsigijo naujų adatų, kuriomis atliekant biopsijas, galima dirbti ir skenavimo metu.

„Sudėtingais atvejais, naudodami naująsias adatas, mes galime matyti ir kontroliuoti patį mėginio paėmimo procesą, todėl mūsų biopsijos tapo tikslesnės“, – džiaugiasi gydytojas A. Čiuvašovas.

Radiologas pastebi, kad dirbant su senosiomis adatomis per tyrimą skenuojant sistema apskaičiuodavo iš kurios vietos, kokiame gylyje reikia paimti mėginį, tačiau paties paėmimo momento radiologai tarsi nematydavo. Rizika, kad nepataikysi į židinį, išlikdavo. Dabar gi aiškiai matoma ar adata yra židinyje, ar nenukrypo į šoną. Tikslumas – svarbiausia procedūros esmė. Ypatingai, pasak gydytojo A. Čiuvašovo, sudėtingais atvejais, kai įtariamo prostatos vėžio židiniai yra maži, vos kelių milimetrų. Tokiais atvejais – labai svarbu paimti mėginį būtent iš židinio, o ne iš vietos šalia jo.

„Dirbdami su naujomis adatomis esame ramūs, kad nesuklysime“, – sako Radiologijos skyriaus vedėjas Artūras Čiuvašovas.

Gydytojas pastebi, kad biopsijos bus atliekamos ir su senosiomis adatomis. Pasak A. Čiuvašovo, t.y. pigiau ir pakankamai tikslu, tačiau Respublikinė Klaipėdos ligoninė siekia tapti Prostatos MRT Kompetencijos Centru, todėl būtina žengti pirmyn kartu su naujausiomis technologijomis. Įsigytos naujos adatos sudėtingais atvejais leis pasiekti maksimalų tikslumą.

Pačias naujausias technologijas prostatos vėžio diagnostikai Respublikinės Klaipėdos ligoninės radiologai pradėjo taikyti prieš septynerius metus, įsigijus trijų teslų (3T) magnetinio rezonanso aparatą. O nuo praėjusių metų pavasario, vadovaujami radiologo Artūro Čiuvašovo, žengė dar toliau – pirmieji Rytų Europoje pradėjo prostatos biopsijas magnetinio rezonanso kontrolėje.

Praėjusiais metais Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje buvo surengti ir pirmieji kursai norintiems išmokti atlikti tokius tyrimus, priimami individualūs stažuotojai. Dabar kolegos iš šalies gydymo įstaigų čia atvyksta praktiškai susipažinti kaip atlikti ir vertinti prostatos biopsijas MRT kontrolėje.