Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Po Naujųjų Skuodo filialas duris atvers atsinaujinęs

Po Naujųjų Skuodo filialas duris atvers atsinaujinęs

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filiale rajono gyventojams teikiamos būtiniausios medicininės paslaugos, profesionali gydytojų konsultacija bei skubi terapinio (konservatyvaus) suaugusiųjų profilio ambulatorinė ir stacionarinė pagalba.

2004 -aisiais, Skuodo ligoninę prijungus prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir tapus šios gydymo įstaigos filialu, daugelis Skuodo ir Skuodo rajono gyventojų nerimavo, kad ligoninė gali būti uždaryta. Tačiau akivaizdu, kad nerimas buvo nepagrįstas – filiale kaip buvo teikiamos paslaugos, taip jos teikiamos ir dabar. Dėl pandemijos, renovacijos darbų ir sveikatos apsaugos reformos filiale paslaugų spektras šiek tiek yra sumažėjęs, tačiau gyventojams sudaryta galimybė reikiamas paslaugas ar skubiąją pagalbą gauti Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje „žaliojo koridoriaus“ principu.

„Šis principas užtikrina, kad į filialo Priėmimo skyrių atvykęs pacientas, kuriam reikalingi išsamesni tyrimai, tačiau jų atlikti vietoje nėra galimybės arba būtinas skubus gydymas, toks pacientas greitosios medicinos pagalbos medikų bus pervežtas į Respublikinę Klaipėdos ligoninę (RKL). Kolegas Klaipėdoje informuojame apie atvykstantį pacientą ir jo būklę. Po suteiktos pagalbos, jeigu gydymą būtina tęsti, pacientas taip pat GMP parvežamas atgal į Skuodo filialą. Pvz., jeigu Skuodo gyventojas su šlaunikaulio lūžimu buvo nuvežtas į RKL ir jam atlikta operacija, tai gydymą jis gali tęsti mūsų filiale, ypač jeigu RKL nėra vietų. Mes rūpinamės žmogumi nuo – iki, kad jis gautų būtinas ir kokybiškas paslaugas. „Žaliasis koridorius“ – svari pagalba gyventojams, kuriems susisiekimo problemos kartais sukelia nemažų rūpesčių “, – pasakoja Skuodo filialo vadovė Ramutė Berenienė.

Visą parą Skuodo filiale veikiančiame Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje teikiamos tik bendros terapinio profilio paslaugos. Skyrius neturi kardiologo ar kitų sričių specialistų, kaip įprasta didžiosiose ligoninėse, todėl pacientus Skuodo filiale priima plataus profilio terapeutai (vidaus ligų gydytojai), galintys nustatyti įvairius sveikatos sutrikimus – širdies, inkstų patologijas ir pan.
„Dažniausiai į Priėmimo skyrių kreipiasi pacientai dėl kraujotakos sutrikimų, neurologinių ar kitų problemų. Kai kuriuos jų nukreipiame į stebėjimo palatą, kurioje jie būna stebimi nuo 4 iki 12 val. Pvz., jeigu pacientui yra pakilęs kraujo spaudimas. Jį normalizavus, žmogus išleidžiamas toliau gydytis ambulatoriškai (į namus). Taip pat stebėjimo palatoje guldomi sunkesnės būklės pacientai, kuriems reikalingi papildomi minimalūs tyrimai esant neaiškiai diagnozei arba kuriems reikalinga atskiro specialisto konsultacija. Mūsų filiale yra įsikūręs ir Dienos stacionaras. Jame pacientams suleidžiami gydytojo skirti intraveniniai vaistai. Žmogui jau nebereikia ieškoti, kas gali suteikti tokią paslaugą. Tai tikrai patogu “, – sako R. Berenienė

Dienos stacionaras Skuodo filiale yra įsikūręs konsultaciniame padalinyje.
Tame pačiame konsultaciniame padalinyje ambulatorines konsultacijas Skuodo ir Skuodo rajono gyventojams teikia Respublikinės Klaipėdos ligoninės įvairių sričių specialistai, atvykstantys į filialą pagal iš anksto sudarytą grafiką.

„Filiale turime įsigiję modernios įrangos: akių tyrimo, modernų echoskopą su keturiais davikliais, kuriuo galimas labai platus vidaus organų ištyrimas. Jis taip pat naudojamas skydliaukei tirti, ginekologijoje, urologijoje, chirurgijoje, kardiologijoje, krūtims tirti. Visą tai leidžia atlikti išsamius tyrimus ir nustatyti diagnozę“, – sako Skuodo filialo vadovė.

Skubi reanimacinė pagalba šiuo metu Skuodo ligoninėje nėra teikiama, Vidaus ligų skyriuje dabar gydomi COVID-19 infekcija sergantys pacientai.
Hemodializės skyriaus veikla per pandemiją nebuvo stabdoma. Sergantiems lėtiniu terminaliniu inkstų nepakankamumu skyriuje atliekamos ambulatorinės ir stacionarinės hemodializės.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje slaugomi vyresnio amžiaus pacientai, kuriems reikalinga pastovi priežiūra ir gydymas. Šiame skyriuje teikiamos ir paliatyviosios pagalbos paslaugos.
Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje medicinos personalas padeda pacientams sveikti po įvairių ligų, operacijų, judėjimo – atramos aparato traumų, nervų sistemos susirgimų. Jiems skiriamos ir atliekamos ergoterapijos procedūros, masažas, limfodrenažas.

„Fizioterapijos galimybės ypač didelės. Mes turime įsigiję naujus modernius aparatus, kuriais pacientams galime atlikti ultragarso, lazerio terapiją. Taikome impulsinių srovių terapiją, magneto terapiją, turime įsigiję bioptroną šviesos terapijai taikyti. Labai populiari mūsų įstaigoje kompresinė terapija (limfodrenažas). Ši įranga naudojama mažinant skausmus, gerinant medžiagų apykaitą, kraujotaką, lūžių gijimą, gydant įvairias artrozes, reumatoidinius susirgimus, odos ligas, pooperacines žaizdas ir t.t. Reabilitologams darbo netrūksta, žmonės noriai naudojasi jų paslaugomis, kartais tenka net palaukti eilėje, kad patektų pas specialistą“, – sako R. Berenienė.

Penkios reabilitologų procedūros nemokamos, tačiau žmogus visada turi galimybę jų užsisakyti ir daugiau, tačiau už paslaugą jau teks mokėti pačiam.

„Turime ir modernią, naujausia įranga aprūpintą laboratoriją, kurioje atliekami plataus spektro tyrimai. Šiuo metu laboratorija bei rentgenas dirba ir šeštadieniais, ir sekmadieniai iki 18 val, o gruodžio mėnesį, gyventojų patogumui jų darbo laiką prailginsime iki 20 val.“, – sako Skuodo filialo vadovė R. Berenienė.

Pagalba teikiama visiems

Skuodo filialo vadovė neslepia, kad nors šiuo metu tenka dirbti sunkiomis sąlygomis ir stengiamasi padėti kiekvienam, vis dėlto sulaukiama ir pacientų nepasitenkinimo.
Pasak R. Berenienės, gyventojai įpratę dėl menkiausio negalavimo kreiptis į ligoninę, pamiršdami, kad pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, o esant ūmiam sveikatos pablogėjimui – kviesti greitąją medicinos pagalbą.

„Pasireiškus ūmiems pilvo, galvos skausmams ar skausmams krūtinės plote, sutrikus pusiausvyrai ir pan., būtina nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą. Atvykę medikai ne tik suteiks pagalbą, bet ir nuspręs ką daryti toliau: ar pacientas gali gydytis namie, ar būtina jį transportuoti į gydymo įstaigą ir į kurią -Skuodo filialą, Respublikinę Klaipėdos ligoninę ar į kitą. Taip žmogus greičiau sulauks pagalbos ir mažiau nusivils“, – sako R. Berenienė

Filialo vadovė primena, kad Skuodo filiale Priėmimo skyriuje nėra budinčio chirurgo traumatologo, todėl gyventojai turėtų žinoti, kad, esant rimtesniam sužeidimui, pilvo skausmams ar kitai chirurginei patologijai, Skuodo ar Skuodo rajono gyventojai turėtų iš karto kviesti Greitosios medicinos pagalbą. O pacientams patiems atvykus į filialo Priėmimo skyrių ir budinčiam gydytojui įvertinus, kad filiale pagalbos suteikti negalima, yra kviečiami GMP medikai, kurie pacientą perveža į Respublikinę Klaipėdos ligoninę.

Ligoninė atsinaujina

Skuodo filialo laukia nemažai permainų, kurios leis Skuodo ir Skuodo rajono gyventojams teikti kokybiškesnes paslaugas.
Šiuo metu Europos sąjungos lėšomis Skuodo filiale įrengiamas Geriatrijos skyrius, todėl antrajame ligoninės aukšte vyksta renovacijos darbai.
Filialo vadovė apgailestauja, kad dėl renovacijos pacientai patiria tam tikrų nepatogumų, tačiau duris atvėrus moderniam Geriatrijos skyriui, ligoninė ne tik pagražės, bet ir teiks kokybiškesnes asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

„Renovacija eina į pabaigą, tikimės, kad baigti ją pavyks gruodžio mėnesį, o įdiegus naują būtiną įrangą: funkcines slaugos lovas, modernią iškvietimo įrangą prie pacientų lovų, echoskopą, modernų kardiografą bei kitą įrangą, duris Geriatrijos skyrius atvers 2022-aisiais“, – džiaugėsi R. Berenienė.

Geriatrijos skyriuje, planuojama, bus hospitalizuojami vyresnio amžiaus Skuodo rajono gyventojai, turintys gretutinių ligų ir kuriems reikalingas aktyvus gydymas.
Ligoninėje jau veikia naujai įrengtas modernus ir erdvus liftas, kuris palengvina ne tik medicinos personalo darbą transportuojant pacientus į įvairius filialo skyrius, bet ir po įvairių traumų sunkiai judančių pacientų bei jų artimųjų judėjimo galimybes filiale.