Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Psichiatras Algirdas Narinkevičius metų neskaičiuoja.

Psichiatras Algirdas Narinkevičius metų neskaičiuoja.

Liepos 14ąją Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialo vadovui Algirdui Narinkevičiui sukako 70 m.

Kad ir kaip gydytojas nemėgsta tokių švenčių ir stengiasi nuo jų pasprukti, grįžusį iš atostogų jį pasveikino kolegos, ligoninės vadovai.

Už ilgametį nuoširdų darbą ir didelį indelį siekiant  visapusiškos žmogaus psichikos sveikatos gerovės A.Narinkevičiui įteiktas Respublikinės Klaipėdos ligoninės auksuoto žalvario suvenyrinis medalis su įstaigos simbolika.

Apie save daug pasakoti nelinkęs gydytojas sako metų neskaičiuojantis. Jubiliejus, kuris beje sutampa ir su 45 metų darbo psichiatrijos ligoninėje sukaktimi, jo teigimu, atėjo savaime. Svarbiausia psichiatrui – darbas.

Klaipėdos psichiatrijos ligoninės veikla prasidėjo 1960 metų sausį, kai buvo atidarytas Psichoneurologinis dispanseris. Gydytojo karjerą  Algirdas Narinkevičius jame pradėjo 1974 m. Vėliau tapo skyriaus vedėju, o nuo 1983 metų – ligoninės vadovu.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Zigmas Juzumas pastebi, kad Algirdui Narinkevičiui teko nelengvas uždavinys, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, sukurti nepriklausomą psichiatriją.

Pats  A.Narinkevičius sako, kad  gydytojo  požiūris į gydymą nepasikeitė. Visais laikais jis buvo humaniškas – padėti žmogui. Toks buvo sovietmečiu, toks yra ir dabar. Tačiau per daugiau kaip keturis dešimtmečius itin pagerėjo darbo, gydymosi  sąlygos. Pagalba pacientams, pasak Psichiatrijos filialo vadovo, tapo kokybiškesnė.

1978 metais pradėjo veikti Darbo terapijos dirbtuvės ir 60 vietų Dienos stacionaro skyrius. 1995 metais buvusiose Karo ligoninės patalpose atidarytas Psichosomatinis skyrius. Tais pačiais metais įkurtas Gerontopsichiatrinis skyrius.

Didesnės galimybės plėstis atsivėrė Klaipėdos psichiatrijos ligoninei tapus Respublikinės Klaipėdos ligoninės filialu.

Pasak direktoriaus pavaduotojo infrastruktūrai Mindaugo Kundroto, filialas įgyvendino penkis ES lėšomis finansuojamus projektus. Buvo kompiuterizuotos darbo vietos, įsigyta šiuolaikinė įranga, modernizuotos patalpos, ligoninės aplinka.

Dabar Psichiatrijos filiale teikiamos II ir III psichiatrijos suaugusių ambulatorinės ir stacionarinės, vaikų ir paauglių psichiatrijos, dienos stacionaro, psichoterapijos, psichikos sveikatos slaugos paslaugos. Pacientams taikoma muzikos, dailės ir šokio terapija.

Tačiau Psichiatrijos filialo vadovas savo indelį vertina kukliai. Be kolektyvo, kuriame dirba 170 žmonių, jo pasiekimai sako būtų nieko verti.

Kolegos, pabrėždami vadovą kaip asmenybę, apie A.Narinkevičių  atsiliepia itin šiltai.

Jaunosios kartos atstovas gydytojas Gediminas Inta bei Gerontopsichiatrijos skyriaus vedėja Laima Žukauskienė, kurie atvykę dirbti į uostamiestį sulaukė vedėjo pagalbos įsikuriant, pastebi, kad tai – žmogus, į kurį gali kreiptis be baimės ir  visada būsi išklausytas.

Vyrų psichiatrijos skyriaus vedėja Marija Puodžiukynaitė sako, kad A.Narinkevičius itin profesionalus specialistas, gebantis nesudėtingais klausimais atskleisti paciento psichopatologiją.

Vyr. slaugytoja Vida Banalaitienė, pastebi, kad žmones žavi A.Narinkevičiaus nuoširdumas, pagarba kitam žmogui, gebėjimas kritinėse situacijose rasti tinkamą sprendimą. O sekretorė  Milda, kad vidinė vadovo  ramybė teigiamai veikia  ir pacientus, ir kolektyvą.

A.Narinkevičius – plataus akiračio žmogus: domisi istorija, filosofija, sportu. Ilgą laiką jis žaidė krepšinį uostamiesčio  medikų veteranų komandoje. Filiale organizuodavo stalo teniso turnyrus, sportuoti skatindavo ir kolektyvą. Su pasididžiavimu dėsto administratorė  Raimonda Jonušienė.

Logoterapeutė Liuda Kubatina ir visas kolektyvas linki vadovui  sveikatos, kad dar ilgai dirbdami kartu, galėtų padėti žmonėms.

Marija Gabrienė

Viešųjų ryšių koordinatorė