Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Psichinių ligonių gydyme Klaipėdoje – pokyčiai

Psichinių ligonių gydyme Klaipėdoje – pokyčiai

© Vytauto Petriko nuotr.

Būtina keisti visuomenės požiūrį į psichinius ligonius, tuo įsitikinę Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovai atidarė du naujus skyrius Psichiatrijos filiale.

Po pastatų rekonstrukcijos Psichiatrijos filiale įkurti du nauji modernūs skyriai – Ūmių psichikos sutrikimų Bangų gatvėje ir Diferencijuotos kompleksinės psichiatrinės pagalbos vaikui ir šeimai. Pastarasis skyrius atidarytas Bokštų gatvėje.

Pasak Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialo vadovo Algirdo Narinkevičiaus, pastatų renovacija ir dviejų skyrių įkūrimas leis švelninti nuo sovietmečio užsilikusią visuomenės stigmą – psichiatriją.

Porą metų trukęs kapitalinis abiejų pastatų remontas kainavo per 5 mln litų. Lėšos skirtos iš ES struktūrinių fondų ir Valstybės biudžeto.

31 lovą turinčiame Ūmių psichikos sutrikimų skyriuje gydomi pacientai dėl paūmėjusios šizofrenijos, neurozės, depresijos ar kitų psichikos ligų.

20 lovų Diferencijuotos kompleksinės psichiatrinės pagalbos vaikui ir šeimai skyriuje gydomi jaunieji pacientai dėl elgesio ir emocijų sutrikimų, agresyvaus elgesio.

Dažniausiai tai būna vaikai iš probleminių šeimų, globos namų.

Straipsnio autorius: Sandra Lukošiūtė
Šaltinis: klaipedos.diena.lt