Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Reformos akivaizdoje bendra Klaipėdos ligoninių vadovų deklaracija

Reformos akivaizdoje bendra Klaipėdos ligoninių vadovų deklaracija

Vakar Klaipėdoje veikiančių keturių didžiųjų ligoninių (Respublikinės Klaipėdos, Universitetinės, Jūrininkų ir Klaipėdos vaikų) vadovai pasirašė bendrą deklaraciją dėl daugiaprofilinių ligoninių veiklos pertvarkymo Klaipėdoje. Deklaracijoje vadovai pritaria Sveikatos apsaugos ministerijos rengiamai sveikatos priežiūros reformai, kuri būtų skirta paslaugų kokybei gerinti ir atitiktų viso regiono pacientų lūkesčius.

Pasak, Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovo Dariaus Steponkaus, deklaracijos pasirašymas – svarbus žingsnis sveikatos sektoriuje, ypač įvertinant esamą situaciją bei ateities grėsmes. Puikiai suvokiama, kad reikės spręsti ne tik uostamiesčio, bet ir viso Vakarų Lietuvos regiono ( Mažeikių, Telšių, Plungės, Kretingos, Šilutės, Gargždų, Šilalės, Tauragės) sveikatos sistemos problemas, tai – didelis iššūkis, kuriam būtina atsakingai pasirengti.

„Norėjosi, kad šis žingsnis būtų žengtas anksčiau, bet matyt viskam yra laikas ir pandemija parodė, kad bendradarbiauti, sprendžiant sudėtingus klausimus, nesant bendro susitarimo, – labai sunku. Uostamiesčio ligoninių vadovams supratus, kad kito kelio nėra ir gimė šis dokumentas. Ypatingo svorio teisine prasme jis neturi, bet tai parodo mūsų siekį dalyvauti sveikatos reformos procese“ – sako RKL vadovas Darius Steponkus.

RKL vadovo D. Steponkaus teigimu, deklaracija – pirmas mažas žingsnelis ilgame procese. Dar būtini keturių Klaipėdos ligoninių veiksmai, kad bendradarbiavimas vyktų sklandžiai valdant pacientų srautus, o pacientai gautų tinkamas ir kokybiškas paslaugas ten, kur turėtų jas gauti.

„Turėsime rasti bendrą visuomenės, savivaldybių ir politikų požiūrį, todėl laukia ilgas diskusijų etapas, kad būtų išgrynintos pozicijos ir būtų priimti teisingi sprendimai. Taip pat labai svarbus šiame procese yra Klaipėdos universiteto dalyvavimas. Akademinės bendruomenės indėlis, kaip rodo mūsų ligoninės patirtis vykdant bendrus projektus, duoda puikių rezultatų“, – sako D. Steponkus.

Dalis klaipėdiečių ir Klaipėdos regiono gyventojų nežino, kad visose Klaipėdos ligoninėse yra teikiamos aukščiausio tretinio lygio sveikatos paslaugos, todėl būtina aiškinti žmonėms, kad Kauno, Vilniaus, o dabar ir Klaipėdos medicinos centrai būtų pripažįstami, kaip inovatyvūs ir teikiantys aukščiausio lygio paslaugas.

„Manau visi šie faktoriai ir lems ar mūsų susitarimas, deklaracija įgaus eigą ir bus įgyvendintas. Nuoširdžiai tikiu, kad sąžiningai ir geranoriškai bendradarbiaudami tikslą pasieksime“, – sako RKL vadovas D. Steponkus.

Plačiau su keturių Klaipėdos ligoninių pasirašyta deklaracija galite susipažinti čia:

https://lsveikata.lt/aktualijos/reformos-akivaizdoje-bendra-klaipedos-ligoniniu-vadovu-deklaracija-13988