Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinė Klaipėdos ligoninė pasirengusi atsarginiam variantui

Respublikinė Klaipėdos ligoninė pasirengusi atsarginiam variantui

Įvedus šalyje karantiną Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje uždraustas pacientų lankymas, sustabdytos planinės operacijos, ambulatorinės ir kitos paslaugos.

Teikiama tik skubi medicinos pagalba, guldant pacientus į ligoninę tik dėl grėsmingų gyvybei situacijų.

Respublikinė Klaipėdos ligoninė nėra pagrindinė ligoninė, kurioje diagnozuojama ir gydoma COVID-19 infekcija, tačiau jau nuo pirmų karantino šalyje įvedimo dienų vykdomas pasirengimas priimti koronavirusu infekuotus pacientus.

Užkratui visuomenėje plintant, ypač svarbus yra pacientų rūšiavimas, todėl prie Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus pastatyta palapinė, kurioje matuojama temperatūra, vykdoma pacientų apžiūra ir pirminė apklausa, o esant poreikiui – atliekami greitieji diagnostiniai testai. Tai vykdoma tam, kad būtų atskirti infekuotų ir neinfekuotų pacientų srautai.

Tai svarbu siekiant užtikrinti medikų ir pacientų saugumą.

Pagal ligoninės ekstremalių situacijų valdymo tarybos planą, jeigu ligoninei tektų gydyti koronavirusu užsikrėtusius pacientus, tai būtų vykdoma naujajame korpuse, kuris nėra visiškai atskirtas nuo kitų ligoninės korpusų (ligoninė nėra projektuota gydyti infekcines ligas).

Iš viso paruošta 15 palatų, kuriose yra 40 lovų. Guldant palatoje po vieną pacientą, ligoninė pasirengusi priimti 15ą sergančiųjų koronavirusine infekcija.

Esant tokiai epidemioliginei situacijai, pasaulinei pandemijai ir karantinui – labai svarbūs žmogiškieji resursai.

Vienkartinėmis apsaugos priemonėmis ligoninė apsirūpinusi tik įprastai savo veiklai – teikti skubią pagalbą. Jeigu reikėtų priimti koronavirusu užsikrėtusius pacientus, priemonių poreikis ženkliai išaugtų.

Esamų atsargų užtektų tik parai ar dviem, neįmanoma būtų užtikrinti medikų saugumo. Tokiomis sąlygomis, pradėjus ligoninėje gydyti infekuotus pacientus ir pasibaigus apsaugos priemonėms, greitai gali nebebūti kam juos gydyti. Personalas be apsaugos priemonių neis prie infekuotų pacientų arba patys bus pasmerkti užsikrėsti.

Respublikinė Klaipėdos ligoninė jau dabar užtikrina pagalbą priimdama pacientus iš kitų gydymo įstaigų, kuriose dėl išplitusios infekcijos, uždaryti ištisi skyriai.

Dėl COVID-19 infekcijos uždarius Klaipėdos universitetinės ligoninės Akių ligų skyrių, teikiama skubi pagalba akių ligomis sergantiems pacientams. Nuo šiandien, Jūrininkų ligoninėje uždarius chirurgijos skyrių, visi chirurginiai pacientai gabenami į Respublikinę Klaipėdos ligoninę.

COVID-19 infekcija užsikrėtę pacientai tiriami ir gydomi Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamente, atskirame korpuse, kuris buvo specialiai projektuotas infekcinių ligų gydymui, turinčiame, ligoninės vyr. gydytojo V. Janušonio teigimu, apie 200 lovų.

Didžiulės pagarbos verti ten dirbantys profesionalūs medikai. Linkime jiems stiprybės ir ištvermės.

Džiaugiamės, kad miesto vadovai supranta, kaip yra svarbu, kad infekcija neplistų po visas gydymo įstaigas ir jos netaptų infekcijos židiniais.

Nors siaučia koronavirusas, tačiau nedingo ir kitos ligos, kamuojančios žmones. Jiems taip pat būtina pagalba. Todėl labai svarbu turėti mieste bent vieną “švarią” ligoninę ir joje dirbančius medikus.

Mes džiaugiamės, kad šiandien įstaigoje kol kas neturime nė vieno sergančio mediko ar kito darbuotojo. Tai pavyko pasiekti, dar prieš karantino paskelbimą pradėjus kruopščiai ir atsakingai vykdyti Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos gydymo įstaigoms teikiamas rekomendacijas bei įgyvendinant būtinas infekcijos prevencijos ir kontrolės priemones, vadovaujantis SAM, NVSC ir kitų atsakingų valstybės institucijų rekomendacijomis bei nurodymais karantino metu. Todėl šiuo metu esame pajėgūs teikti būtinąją pagalbą pacientams visa apimtimi.

Norime, kad pacientai pas mus jaustųsi saugūs, tai labai svarbu. Dėsime visas pastangas, kad taip būtų ir ateityje.

Tik sutelkę jėgas ir bendradarbiaudami įveiksime žmoniją užklupusią negandą.