Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinė Klaipėdos ligoninė – viena moderniausių Lietuvoje

Respublikinė Klaipėdos ligoninė – viena moderniausių Lietuvoje

Sėkmė kovojant su ligomis priklauso ne tik nuo medikų profesionalumo ir noro padėti ligoniui. Daug įtakos turi darbo sąlygos, jauki aplinka, moderni infrastruktūra ir aparatūra.

Tuo jau gali džiaugtis Respublikinės Klaipėdos ligoninės darbuotojai ir pacientai – per penkerius metus Europos Sąjungos lėšomis čia įgyvendinti devyni projektai, skirti sveikatos priežiūros infrastruktūrai, paslaugų kokybei ir prieinamumui gerinti. Bendra jų vertė – daugiau kaip 31 milijonas litų.

Beveik trečdalis šios sumos – daugiau kaip 9 milijonai litų skirta projektui „Onkologinių susirgimų prevencijos, ankstyvosios diagnostikos gerinimas ir gydymo užtikrinimas” įgyvendinti.

„Mūsų ligoninėje gydosi ne tik klaipėdiečiai, bet ir aplinkinių Vakarų Lietuvos rajonų gyventojai. Iš viso per

R. Sakalauskas
Psichikos pacientus labai veikia aplinka.
Gal gydymas naujose patalpose padės
jiems greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimą.
R. Sakalauskas

metus pagalbą suteikiame daugiau kaip 300 tūkstančių pacientų”,– sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas.

Įgyvendinant šį projektą įsigyta daugiau kaip 40 įvairių medicinos įrangos aparatų ir sistemų, rekonstruotas patologijos korpusas, kuriame įrengtos naujos laboratorijos su modernia įranga. Tikimasi, kad tai leis dešimčia procentų padidinti anksti diagnozuotų piktybinių navikų skaičių.

Gerėja darbo sąlygos ne tik pačioje Klaipėdoje, bet ir atokesniuose ligoninės filialuose. Netoli Latvijos sienos sančiame Skuodo filiale rekonstruoti Priėmimo-skubios pagalbos ir Intensyviosios terapijos-reanimacijos skyriai, įsigytas reanimobilis, medicininė įranga skubiai pagalbai teikti ir ambulatorinėms bei hemodializės paslaugoms gerinti.

Pernai įgyvendinto projekto, kuriuo siekiama gerinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Lietuvos ir Latvijos pasienio rajonų gyventojams, vertė– 2 mln. 817 tūkst. litų.

„Ne paslaptis, kad kai kam psichiatrijos ligoninės vis dar asocijuojasi su grotuotais langais ir spygliuotomis tvoromis. Džiaugiamės, kad psichikos problemų turintys žmonės Klaipėdoje nebegydomi už grotų,– po rekonstrukcijos atidaryti modernūs ir šviesūs skyriai, niekuo nesiskiriantys nuo kitų gydymo įstaigų.

Viliamės , kad tai padės sušvelninti įsišaknijusią nuomonę apie gydymą psichiatrijos klinikose. Psichikos pacientus labai veikia aplinka. Gal gydymas naujose patalpose padės jiems greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimą”,– sako R. Sakalauskas.

2009–2011 metais įgyvendinti projektai, pagal kuriuos atlikta Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialo pastatų Baltikalnio ir Bangų gatvėse energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija, kainavusi per 2,6 mln. litų.

Įgyvendinus projektą „Ūmios psichiatrijos skyriaus su specialios priežiūros priemonėmis įrengimas Klaipėdos apskrities ligoninės Psichiatrijos filiale” pagal 2007–2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programą,atidarytas naujas modernus Ūmios psichiatrijos skyrius. Tam prireikė 2 mln. 100 tūkst. litų.

Į šį skyrių patenka ūmių psichikos būklių ištikti ligoniai, čia jie įkurdinami dvivietėse arba vienvietėse palatose, turinčiose šiuolaikišką stebėjimo ir signalizacijos įrangą.

Visų langų stiklai nedūžtantys, palatose– specialios lovos ir speciali santechnika. Skyriuje įrengta intensyvaus stebėjimo palata, modernūs slaugytojų postai su stebėjimo pultais, valgykla, poilsio ir grupinės terapijos kambariai.

Diferencijuoto kompleksinės psichiatrinės pagalbos vaikui ir šeimai skyriaus įrengimas kainavo 2 mln. litų.

Vsiškai rekonstruotose 1000 kvadratinių metrų patalpose Puodžių gatvėje kompleksinė pagalba teikiama psichikos sutrikimų turintiems vaikams ir šeimoms iš viso Vakarų Lietuvos regiono.

Šio skyriaus pacientų amžius – nuo 7 iki 18 metų. Dažniausiai tai probleminių šeimų vaikai ar globos namų auklėtiniai, turintys elgesio ir emocijų sutrikimų, keliantys pavojų sau ir aplinkiniams, nenorintys mokytis ir dirbti.

Jie gydomi dažniau ne vaistais, o meno, muzikos, užimtumo terapija, su pacientais dirbama individualiai ir grupėmis. Skyriuje įrengta valgykla, biblioteka ir kompiuterių klasė, sporto salė, kurioje stovi biliardo bei stalo teniso stalai, treniruokliai, yra  kamuolių baseinas, bėgimo takelis, gimnastikos sienelės. Laisvą laiką galima leisti jaukiame uždarame kiemelyje.

Psichikos krizių intervencijos centras įsikūrė Puodžių gatvėje prieš 200 metų pirklio statytame name, kuris įtrauktas į Kultūros paveldo objektų registrą. Sovietmečiu čia veikė karo ligoninė, vėliau pastatas ilgai buvo apleistas, niekada kapitališkai neremontuotas. Prie jo suklypusių laiptų ir aptrupėjusių sienų fotosesijas mėgo rengti jaunavedžiai.

Šis istorinis pastatas, kurį naujam gyvenimui prikėlė bendrovės „Pamario restauratorius” specialistai, papuošė Puodžių gatvę.

Viskas restauruota ir atkurta pagal išlikusias autentiškas detales, išsaugoti ąžuoliniai grakštūs ir elegantiški sraigto formos laiptai, pagrindines duris puošiančios liūtų  galvos, senosios langinių konstrukcijos, kiti vertingi reliktai.

Dabar čia įrengti vienviečiai ir dviviečiai kambariai pacientams trumpą laiką stebėti ir gydyti, procedūrų kabinetas, modernus slaugytojų postas, konsultacijų, poilsio kambariai, dienos stacionaro– užimtumo patalpa, įsigyta medicininės, buitinės ir kompiuterinės įrangos. Kasmet čia planuojama gydyti maždaug 130 pacientų.

Buvusios apverktinos būklės pastato pritaikymo Krizių intervencijos centrui projekto vertė – 1,7 mln. litų. Darbai panaudojant Europos Sąjungos lėšas vyksta ir toliau.

Psichikos krizių intervencijos centras Vaikų palatos
Prieš 200 metų pirklio statytame name įsikūrė psichikos krizių intervencijos centras.

Duris greitai atvers dienos chirurgijos paslaugų centras. Čia kol kas verda rekonstrukcijos darbai. Numatoma kapitališkai suremontuoti beveik 1500 kvadratinių metrų patalpų Bokštų gatvėje. Ča bus įkurtos trys operacinės, pooperacinio stebėjimo palatos, gydytojų kabinetai.

Šio projekto vertė – beveik 6 mln. litų. Dienos chirurgijos centre per metus planuojama suteikti 3 tūkst. įvairių profilių paslaugų.

Projekto, skirto skubios pagalbos traumų atvejais kokybei gerinti, vertė – 4 mln. 300 tūkst. litų. Numatoma išplėsti ir rekonstruoti Priėmimo skyrių, suremontuoti Ortopedijos ir traumatologijos skyriaus patalpas ir operacinį bloką, rentgenodiagnostikos ir kompiuterinės tomografijos kabinetus, įsigyti modernios medicininės įrangos. Projektas baigiamas įgyvendinti, vyksta baigiamieji patalpų rekonstrukcijos ir remonto darbai.

Planuojama, kad įgyvendinus projektą stacionare kasmet bus gydoma apie 1600 įvairias traumas patyrusių žmonių, bus suteikiama 5600 konsultacijų per metus.

„Mūsų ligoninė tinkamai ir efektyviai pasinaudojo Europos Sąjungos parama, atsakingai ir tikslingai panaudojo gautas lėšas infrastruktūros projektams įgyvendinti.

Taip buvo pagerinti materialiniai ir technologiniai ištekliai, gydytojų, slaugos specialistų ir kito personalo darbo sąlygos ir motyvacija, išplėtotos kvalifikuotos ir kokybiškos sveikatos priežiūros paslaugos, jų spektras ir prieinamumas”, – sako gydymo įstaigos vadovas R. Sakalauskas.

 

Šaltinis: Lietuvos rytas, 2012 m. spalio 19 d.