Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinei Klaipėdos ligoninei skirta parama pagelbės krūtų onkologinių susirgimų diagnozei

Respublikinei Klaipėdos ligoninei skirta parama pagelbės krūtų onkologinių susirgimų diagnozei

Jau daugiau kaip dešimt metų Tarptautinė moterų asociacija „International women‘s association of Vilnius“ kasmet organizuoja renginį Blossom of Hope (Sužydėjusi viltis), skirtą krūties vėžio prevencijai. Juo siekiama paskatinti Lietuvos moteris tirtis krūtis.

Šiemet per labdaros renginį buvo surinkta apie 35 tūkstančiai eurų, už kuriuos kai kurioms Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ligoninėms nupirkta būtinų medicinos priemonių.

„Dešimt metų ligoninėms dovanojome biopsines adatas, bet sužinojome, kad dabar yra didelis poreikis taip vadinamų žymeklių, skirtų krūties vėžio tyrimui, todėl dabar nupirkome juos“, – sako tarptautinės moterų asociacijos vadovė Jurgita Butkevičienė.

Kartu su kitomis asociacijos narėmis šiandien ji lankėsi Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje ir įteikė labdaros už daugiau kaip šešis tūkstančius eurų.

„Labai džiaugiamės ir esame dėkingi už paramą. Žymeklius, esant būtinybei, mes perkame, bet jie yra labai brangūs. Todėl tokia pagalba – labai svarbi ir reikalinga“, – sako gydytojas radiologas Liudvikas Granickas.

„Žymeklis yra milimetrinis vielos gabaliukas, kuris įvedamas į krūties auglį. Tai daroma prieš pradedant gydymą, nes gydant chemoterapija, kuri skiriama prieš operaciją, pasitaiko, kad sureagavęs į chemoterapiją, auglys tarsi išnyksta ir ne visada aiškiai matome, kurią vietą reikia pašalinti. Įvedus žymeklį, per operaciją mes tiksliai žinome, kurią vietą reikia išoperuoti. Labai laukėm šių žymeklių“, – sako gydytojas chirurgas Algirdas Kasiliauskas.

Tarptautinės moterų asociacijos narės viešėdamos Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje susipažino su Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje dirbančiais krūtų chirurgais Migle Stakyte ir Algirdu Kasiliausku, kurie ne tik konsultuoja ir gydo pacientes, bet ir atlieka krūtų atstatymo operacijas iš pacientės audinių.

„Mes stengiamės ne tik išgydyti vėžį, bet ir, kad moteris po šios ligos gyventų pilnavertį gyvenimą ir vėl galėtų džiaugtis, ir būti fiziškai aktyvi, kokia buvo prieš ligą“, – sako gydytoja Miglė Stakytė.

Viešnios supažindintos ir su ligoninėje prieš keletą metų įkurtu Krūtų diagnostikos centru, kuriame atliekami visi diagnostiniai tyrimai, skirti krūtims ištirti: apžiūra, echoskopija, mamografija, esant reikalui biopsijos paėmimas bei magnetinio rezonanso tyrimas.

Radiologas Liudvikas Granickas pastebėjo, kad nustatant onkologinį susirgimą svarbų vaidmenį visoje tyrimų grandyje atlieka patologai, kaip gydytoja patalogė Virginija Rakauskienė ir kiti, kurie iš radiologų paimtos biopsijos, nustato auglys – gerybinis ar piktybinis.

Per metus, L. Granicko teigimu, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje išaiškinama apie pusantro šimto naujų onkologinių krūtų susirgimo atvejų. Šalyje – virš tūkstančio.

Susipažinusios su krūties vėžio diagnostikos ir gydymo galimybėmis tarptautinės moterų asociacijos atstovės domėjosi, kokios pagalbos ligoninei reikėtų ateityje. Kitas labdarai skirtas renginys “Blossom of Hope” vyks kitų metų gegužės 2 d.

Krūtų chirurgai teigė svarstantys galimybę pradėti taikyti naują pažangų tyrimą – sarginių limfmazgių žymėjimą.

Pasaulyje limfmazgiai dažniausiai žymimi radioaktyviu techneciu, tačiau jau žinomas naujas būdas, kai vietoje radioaktyvios medžiagos tyrimą galima atlikti geležies preparatais. Geležis, gydytojų teigimu, neturi radioaktyvaus poveikio nei moters organizmui, nei jos artimiesiems.

Pasak, ligoninės direktoriaus pavaduotojo Zigmo Juzumo, šis tyrimo metodas – labai svarbus ir ligoninė džiaugtųsi jei tarptautinė moterų asociacija galėtų prisidėti jį įgyvendinant.

 

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija