Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje Betliejaus žibintuose rusena „Taikos ugnis – vienijanti įvairovę“

Gruodžio 21 d. klaipėdiečius į miesto rotušę pakvietė Lietuvos skautai. Jie įteikė Betliejaus žibintus su rusenančiomis taikos liepsnelėmis ne tik miesto merui Vytautui Grubliauskui, įvairioms uostamiesčio įstaigoms, bet ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės bendruomenei, jų šeimos nariams bei pacientams.

Susirinkusiesiems prie simbolinės liepsnelės meras linkėjo žmogiškos laimės, pasidžiaugti tuo, kad gyvena puikiame mieste ir paklausti savęs, ką dar galėtų padaryti, kad Klaipėda būtų gražesnė, jaukesnė ir dvasingesnė.

Prieš Kalėdas visame pasaulyje dalijama Betliejaus taikos ugnis. Tai simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva 1986 m. Austrijoje, Linco mieste. Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę. Šiemet Taikos ugnį uždegė 11-metis Niklasas Lehneris. Lietuva į šią akciją įsitraukė 1994 metais ir sparčiai išplito visoje šalyje. Šiemetinis akcijos šūkis – „Taikos ugnis – vienijanti įvairovę“.

Betliejaus taikos ugnis Lietuvai iškilmingai perduota antradienį Lenkijos ir Lietuvos pasienio Slobudkos miestelio pagrindinėje mokykloje. Ketvirtadienį ją priėmė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotoja slaugai Andželika Zavackienė, Klaipėdos universiteto rektorius prof. Artūras Razbadauskas.