Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje lankėsi Kaliningrado centrinės miesto klinikinės ligoninės delegacija

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje lankėsi Kaliningrado centrinės miesto klinikinės ligoninės delegacija

Lapkričio 18 -19 dienomis Klaipėdos universitete vyko tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Onkologinės ligos valdymas taikant ankstyvosios diagnostikos priemones“.

Tai 2014-2020 metų Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo programos: „Krūties ir storosios žarnos vėžio prevencinių priemonių skatinimas pasienio teritorijose“, kurią įgyvendina Respublikinė Klaipėdos ir Kaliningrado centrinė miesto klinikinė ligoninės bei Klaipėdos universitetas, dalis. Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

„Šio projekto tikslas – pagerinti onkologinių susirgimų (krūties ir storosios žarnos) ankstyvąją diagnostiką, bendradarbiaujant su kolegomis iš Rusijos. Tai rodo, kad ir medicina, kaip menas ar sportas, gali būti be sienų. Mūsų šalies medikai – puikūs, didelę patirtį turintys specialistai. Džiaugiamės, kad šia patirtimi galime dalintis su kolegomis iš kaimyninės šalies ir supažindinti juos su mūsų medicinos pasiekimais“, – sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus.

Pirmąją konferencijos dieną gydytojai iš Lietuvos bei Rusijos Federacijos aptarė dviejų šalių bendradarbiavimą pasienyje, skatinant krūties ir storosios žarnos vėžio prevenciją, valstybinių profilaktinių programų įgyvendinimą, ankstyvąją onkologinių ligų diagnostiką bei kitus aktualius klausimus. Vėliau darbas vyko grupėse.

Antroji diena buvo skirta vizitams. Tarptautinės konferencijos dalyviai lankėsi Klaipėdos Visuomenės sveikatos biure, Klaipėdos universitete, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

Pastarojoje svečiai iš Kaliningrado susitiko su ligoninės medicinos personalu, dirbančiu onkologinių ligų diagnostikos, profilaktikos ir chirurgijos srityse, apžiūrėjo diagnostinę įrangą, aptarė e-medicinos priemonių taikymo galimybes bei stebėjo atliekamus tyrimus ir procedūras.

„Aš žaviuosi aukštu medicinos lygiu Lietuvoje, dabar suprantu kodėl Kaliningrado gyventojai gydytis važiuoja į jūsų šalį. Gal ekonominiu požiūriu mums tai nėra naudinga, tačiau, kaip profesionalas, matau ko turime siekti ir kokiu keliu eiti. Tačiau labiausiai džiugina, kad tokie projektai stiprina draugiškus santykius tarp mūsų šalių. Mums tai labai svarbu“, – sako Sergėjus Litvinenko Kaliningrado centrinės miesto klinikinės ligoninės vyr. gydytojas.

Bendras Lietuvos ir Rusijos medikų ir mokslininkų projektas truks dvejus metus. Jo lėšomis bus įsigyta moderni diagnostinė įranga, vyks medikų stažuotės ir mokymai.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija