Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje – naujo gydomojo korpuso atidarymas

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje – naujo gydomojo korpuso atidarymas

MODERNU. Pacientai džiaugiasi moderniomis ligoninės patalpomis.

Džiugi žinia: užbaigtos 6 – erius metus trukusios Klaipėdos Respublikinės ligoninės gydomojo korpuso statybos. Medikai džiaugiasi galėsiantys greičiau suteikti skubią pagalbą pacientams.

„Pastaruoju metu stebime didėjantį pacientų srautą, tad mums buvo reikalingos šios patalpos. Jos didelės, daug erdvės, todėl bus galima lengviau ir kokybiškiau suteikti skubiąją pagalbą pacientams. Žinoma, pacientai turi jaustis patogiai, o darbas organizuojamas greitai ir kokybiškai”, – pasakojo Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vedėja Jurgita Syminienė.

PRIORITETAI. Pacientų sveikata ir patogumas yra ligoninės prioritetai.

Naujojo korpuso patalpos skirtos ne tik Priėmimo – skubios pagalbos skyriui, tačiau ir klinikinei bei mikrobiologinei laboratorijai, radiologijos kabinetams, gydomiesiems skyriams. Jame taip pat įrengti administracijos kabinetai.

„Mums trūko gydomųjų patalpų. O šiame pastate yra 6 tūkst. kvadratinių metrų. Tad sudarytos komfortiškos sąlygos pacientams.

Šiais laikais klaipėdiečiams reikalingas naujas požiūris ir technologijos. Tad kalbant apie pacientų aptarnavimą, mūsų ligoninė padarė didelį šuolį į priekį“, – renginyje dalyvavusiems žurnalistams kalbėjo Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Romaldas Sakalauskas.

DIRBA. VšĮ Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje iš viso dirba pustrečio tūkstančio darbuotojų.

Jis pabrėžė, kad pacientų sveikata ir patogumas yra ligoninės prioritetai.

„Lietuvos žmonės ir klaipėdiečiai nusipelnė kokybės. Štai kodėl stengiamės įrengti kuo daugiau komfortiškų vienviečių ir dviviečių palatų“, – sakė ligoninės direktorius.

Tai – ligoninės Naujieji metai

R. Sakalauskas vasario 1 d. vykusio iškilmingo korpuso atidarymo renginyje susirinkusiems medikams ir svečiams kalbėjo, kad naujo ir modernaus Respublikinės Klaipėdos ligoninės korpuso atidarymas – svarbi ir reikšminga prasidedančių metų naujiena įstaigos darbuotojams ir pacientams, kuri pagerins darbo sąlygas ir aplinką, užtikrins aukštesnę gydymo paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Anot jo, tai – ligoninės Naujieji metai, nes atverstas naujas ligoninės darbo ir kokybės puslapis.

NAUJO KORPUSO patalpos skirtos ne tik Priėmimo – skubios pagalbos skyriui, tačiau ir klinikinei  mikrobiologinei
laboratorijai, radiologijos kabinetams, gydomiesiems skyriams.

„Mūsų vizija ir svajonė buvo didelis iššūkis. 6-erių metų laikotarpis prabėgo ir greitai, ir lėtai. Labai laukėme, tačiau susidūrėme su sunkumais, statybos užtruko. Tačiau mes džiaugiamės pagaliau turėdami šį korpusą“, – tikino R. Sakalauskas.

Svajonės išsipildymas

„Laikas, meilė, pinigai – labai dažnai kartojami žodžiai. Tačiau laikas keičiasi. Ir kartu su juo keičiamės mes. Nereikia bijoti nenumaldomai bėgančio laiko. Nesijaudinkime dėl praeities ir nebijokime ateities”, – susirinkusius medikus renginyje drąsino ligoninės direktorius.

Anot jo, verta svajoti apie gražią ateitį ir džiaugtis dabartimi. O džiaugtis kuo išties yra. „Mes siekiame, kad mums sektųsi, kad užtikrintume kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas. Ir mums tai pavyksta”, – sakė jis.

R. Sakalauskas prisiminė akimirką, kai naujo korpuso vietoje kadaise buvo įkasta „laiko kapsulė“.

DŽIUGESYS. Medikai džiaugiasi galėsiantys greičiau suteikti skubią pagalbą pacientams.

„Pradedant statybą, po šiuo pastatu buvo įkasta kapsulė. Jame yra ateities kartoms sudėti žodžiai. Padarėme nuotrauką. Greitu metu čia ji bus eksponuojama”, – Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje sakė direktorius.

Šioje kapsulėje yra palinkėjimas išpildyti savo svajones. „Mūsų visas kolektyvas laukė šios akimirkos, kai atidarysime korpusą. Ir štai – svajonė išsipildė“, – sakė R. Sakalauskas.

Įveikė iššūkius

Iššūkių statant naująjį korpusą, pasak ligoninės direktoriaus, būta nemažai.

„Galima sakyti, kad mūsų ligoninės Achilo kulnas – silpnoji vieta – buvo patalpų trūkumas. Tą aiškiai žinodamas energingas ir svajojantis kolektyvas vis tiek sugebėjo gerai ir kokybiškai dirbti tokiomis sąlygomis”, – ligoninės personalu džiaugėsi direktorius.

Tačiau, pasak jo, atėjo laikas atsinaujinti. Deja, ne viskas klostėsi taip greitai, kaip norėta.

KOMFORTAS.  Šiame pastate yra 6 tūkst. kvadratinių metrų, tad pacientams yra sudarytos komfortiškos sąlygos.

„Statant šį korpusą iškilo įvairių sunkumų. Jis turėjo būti užbaigtas prieš 2 metus. Visuomet akcentuoju, kad pastatas yra ne dėl mūsų, o dėl pacientų, tad būtent jiems ši nauja kokybė būtų tapusi prieinama anksčiau. Deja, svajonės išsipildymas užsitęsė. Keitėsi rangovai, įstaigų direktoriai, vyko rinkimai, kilo krizės. Tad projektas turėjo atlaikyti ne vieną išbandymą“, – pasakojo R. Sakalauskas.

Tačiau jis džiaugėsi, kad iššūkiai buvo įveikti, ir dabar pacientai gali džiaugtis.

„Pacientai turi būti mūsų draugais. Jie pas mus ateina lydimi skausmo, tačiau turi išeiti dėkodami, kad jiems pasisekė. Tai įmanoma. Žinoma, mes esame ne dievai. Kartais žmonėms smogia likimas. Tačiau mes stengiamės daryti viską, kas įmanoma”, – sakė ligoninės direktorius.

Didžioji dalis pirmojo aukšto skirta praplėsto Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus patalpoms. Iš GMP automobilių rampos patenkama į erdvią pacientų registracijos patalpą, kur taip pat bus vykdoma pirminė apžiūra ir atranka pagal pagalbos suteikimo skubumą. Šiame aukšte taip pat dar bus pacientų laukimo patalpos, gydytojų apžiūros kabinetai, procedūrų, rentgeno kabinetas, naujo modernaus kompiuterinio tomografo kabinetas.

Erdvu ir patogu

R. Sakalauskas pasakojo, kad aštuonių aukštų modernus Respublikinės Klaipėdos ligoninės pastatas išlaiko viso ligoninės komplekso architektūrinį stilių ir tampa nauju, aiškiai pastebimu Vilties ir S. Nėries g. kvartalo akcentu.

Antrajame korpuso aukšte specialiai suprojektuotose erdviose ir patogiose patalpose įsikūrė klinikinė ir mikrobiologinė laboratorija.

Trečiajame, ketvirtajame ir penktajame aukštuose savo veiklą vykdys gydomieji skyriai. Šiuose aukštuose pacientų patogumui įrengtos šviesios, jaukios, modernios dvivietės ir vienvietės palatos su oro kondicionavimo sistema, atskirais tualetais ir dušais, pritaikytais naudotis ir neįgaliesiems. Visos palatos aprūpintos naujomis medicininėmis lovomis ir medicininiais baldais.

Dalyje ketvirtojo aukšto, į kurį patenkama iš operacinio bloko, įrengtos pooperacinės intensyvaus stebėjimo palatos, kur pacientai, prieš perkeliant juos į skyrius po operacijų, bus stebimi iki visiško ir saugaus gyvybinių funkcijų atkūrimo.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje dirba pustrečio tūkstančio darbuotojų. Jie gali didžiuotis savo darbu ir pasiekimais, mat šiais metais „Metų klaipėdiečio” rinkimuose Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas, chirurgas R. Sakalauskas už nuopelnus medicinos srityje buvo nominuotas „Garbės klaipėdiečio” kategorijoje už tai, kad Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje Vakarų Lietuvos gyventojams teikiamos kokybiškos medicininės paslaugos, darbuotojai yra aprūpinti moderniausia medicinine įranga, o kasmet gražėja ir klesti ne tik ligoninė, bet ir Klaipėdos miestas.

Nuotraukos: VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės archyvo

Straipsnio šaltinis: 2019m. vasario 9 d. dienraštis „Vakarų ekspresas“.