Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje paskiepyti pirmieji medikai, dirbantys su COVID-19 pacientais.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje paskiepyti pirmieji medikai, dirbantys su COVID-19 pacientais.

Respublikinei Klaipėdos ligoninei skirta 290 Pfizer – BioNTech vakcinos dozių, kurios į uostamiestį atkeliavo dar sekmadienį, o šį rytą pasiekė ir RKL. Pirmąsias 70 dozių iš Universitetinės ligoninės parvežė Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kundrotas.

Medikai pradėti skiepyti nuo aštuntos ryto. Ši užduotis patikėta dviem slaugytojom Justinai Vaitkevičiūtei ir Teresei Astrauskienei. Pastaroji neslėpė jaudulio galėdama dalyvauti istoriniame įvykyje ir skiepyti žmones nuo pasaulį sukausčiusios koronaviruso infekcijos.

Pirmosios paskiepytos – gydytoja Rima Norvaišienė ir vyresnioji slaugytoja Ieva Markauskienė, kurios  lapkričio pradžioje pradėjo dirbti taip vadinamame kovidiniame D korpuse. Per tuos du mėnesius medikės nesusirgo, nors dirbo su sunkios būklės pacientais. Po skiepo abi teigė esančios laimingos ir jaučiasi puikiai.

„Mums pavyko nesusirgti, nes saugojomės, žinojome su kuo dirbame, bet manau, kad kol negausime antros vakcinos dozės, atsipalaiduoti negalime, tačiau tikrai jaučiamės ramiau“, – džiaugėsi gydytoja Rima Norvaišienė.

„Skiepas visai neskausmingas.  Dvejonių, skiepytis ar ne, nebuvo. Dirbant tokiuose skyriuose, kur kasdien matai kenčiančius, dūstančius žmones, klausymų nekyla“, – sako vyr. slaugytoja Ieva Markauskienė.

Vienas pirmųjų paskiepytas ir Pulmonologijos alergologijos skyriaus vedėjas, atsakingas už darbo organizavimą su koronavirusu infekuotais pacientais, Marius Zolubas.

„Nuo gripo niekada nesiskiepiju, nes esu alergiškas, tačiau dėl šios vakcinos klausimų nebuvo – darau tai, kas būtina. Kaip alergologas klinikinis imunologas galiu pasakyti, kad aprašomos galimos šios vakcinos pašalinės reakcijos nesiskiria nuo kitų. Be to, gal žmonėms skamba baisiai – alerginė reakcija, bet jos nėra mirtinos ir praeina“, – sako kovidinio padalinio vadovas Marius Zolubas.

Per porą valandų buvo paskiepyta  70 slaugytojų, gydytojų, kurie dirba su kovidiniais pacientais, teikiantys skubią pagalbą ir reanimacijoje dirbantys medikai.

Antrą vakcinos dozę, šiandien paskiepyti medikai, gaus po 21 dienos.

„Esu laimingas ir džiaugiuosi, kad vakcina mus pasiekė. Tai – šviesa tunelio gale, didžiulis įvykis, kadangi šiandien galime jaustis daug saugesni, nei prieš savaitę. Medikai vakciną sutiko profesionaliai, net juokaudami. Nė vienam, kuris buvo paskiepytas, nepasireiškė jokių pašalinių reakcijų. Su dideliu nekantrumu ir nerimu laukiu, kada bus paskiepyti ir kiti medikai, visuomenė, nes žmonių saugumas – svarbiausia“, – sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus ir tuos, kurie kitus ragina nesiskiepyti, nesisaugoti ir skleidžia dezinformaciją, prašo pagalvoti, kad elgdamiesi neatsakingai, kelia grėsmę kitiems.