Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje prie įprasto darbo ritmo grįžtama etapais

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje prie įprasto darbo ritmo grįžtama etapais

Išbandymą, kai laikinai uždarius Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrius, skubią pagalbą teko teikti visam Klaipėdos regionui, Respublikinė Klaipėdos ligoninė įveikė puikiai. Ligoninėje nebuvo infekuotas nė vienas darbuotojas. To pasiekti, pasak ligoninės direktoriaus Dariaus Steponkaus, pavyko atsakingai dirbant ir laikantis visų SAM bei epidemiologų reikalavimų, siekiant išvengti COVID-19 infekcijos plitimo.

Vaistų ir vakcinos nuo koronaviruso infekcijos nėra, todėl atnaujinant asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, ligoninės laukia ne ką mažesnis iššūkis – apsaugoti ir darbuotojus, ir pacientus nuo koronaviruso infekcijos.

„Taip kaip buvo iki karantino pradžios, vargu ar bus, tačiau mūsų medikai – pasirengę dirbti, konsultuoti pacientus ne tik nuotoliniu būdu, bet ir tiesiogiai, užtikrindami jų saugumą“, – pastebi direktorius D. Steponkus.

Planinių paslaugų teikimas atnaujinamas etapais, griežtai laikantis infekcijų kontrolės reikalavimų.
Iš pradžių bus dirbama perpus mažesniu intensyvumu nei įprastai ir, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, paslaugų apimtys ir gydytojų skaičius bus didinami.

Atnaujinamos paslaugos

Dienos chirurgijos centre pacientus konsultuoja :
ginekologas, urologas, oftalmologas, alergologas,endokrinologas.
Nuo gegužės 25 dienos konsultacijas atnaujina burnos, veido ir žandikaulių chirurgai.

Konsultacinėje poliklinikoje H.Manto g. 49 teikiamos:
oftalmologo, endokrinologo, kardiologo, LOR gydytojo tiesioginio kontakto su pacientu konsultacijos.
Darbą atnaujino diabetinės pėdos bei rentgeno kabinetai.

Nuo birželio 1 dienos atnaujinamos neurologo, reumatologo, ortopedo-traumatologo ir reabilitologo konsultacijos.

Reabilitacijos paslaugos pirmiausia bus atnaujinamos tiems pacientams, kuriems reabilitacijos procedūros jau buvo paskirtos iki karantino pradžios.

Tiesioginio kontakto su pacientu konsultacijos teikiamos tik tiems pacientams, kuriems būtina atvykti pas gydytoją, palaipsniui atnaujinant planinių paslaugų teikimą iki karantino užsiregistravusiems pacientams.

Konsultacinėje poliklinikoje Taikos pr. 103 atnaujintos šios konsultacijos:
dermatologo, neurologo, endokrinologo, pėdos patologijos, fototerapijos paslaugos. Nuo birželio 1 dienos – nefrologo konsultacijos.

Paslaugų teikimo tvarka

Atnaujinant paslaugų teikimą su kiekvienu pacientu, užsiregistravusiu konsultacijai pas gydytoją specialistą iki karantino, bus susisiekta asmeniškai ir paskirtas naujas vizito laikas.

Pacientai, kuriems reikalinga ambulatorinė konsultacija, į ambulatorinį padalinį kviečiami atvykti ne anksčiau kaip 10 min. iki paskirtos konsultacijos pas gydytoją.

Karščiuojantys ir turintys virusinės infekcijos simptomų pacientai į poliklinikos patalpas nebus įleidžiami. Pacientams bus nurodoma kreiptis nuotoliniu būdu į šeimos gydytoją.

Prie įėjimo į įstaigą pacientus pasitiks specialistas, kuris įleis tik konsultacijoms registruotus pacientus nustatytu laiku.

Specialistas paklaus dėl kvėpavimo takų infekcijų, galimo kontakto su COVID-19 sergančiu asmeniu, galimų kelionių užsienyje per paskutines 14 d. ir su tuo susijusios saviizoliacijos, bei pamatuos kūno temperatūrą. Pacientui siūloma atlikti rankų antiseptiką.

Prie kabineto galės laukti tik po 1 pacientą, reikės laikytis 2 m. atstumo.

Konsultacijos metu pacientas turės dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemonę: vienkartinę medicininę (chirurginę) kaukę arba respiratorių be iškvėpimo vožtuvo. Jei tokios kvėpavimo takų apsaugos priemonės pacientas neturės, jam bus duodama vienkartinė medicininė (chirurginė) kaukė.

Vyresniems nei 60 m., onkologinėmis arba lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams bus nurodytos atskiros priėmimo valandos.

Pasibaigus konsultacijai 10-15 min. bus skiriama patalpos vėdinimui ir dezinfekcijai.

Siekiant išvengti koronaviruso infekcijos plitimo ir toliau pirmenybė teikiama nuotolinėms gydytojų specialistų konsultacijoms, kurios skirtos vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymui, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimui ir tęsimui.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje palaipsniui atnaujinamos planinės operacijos.

Visiems dėl skubios pagalbos stacionarizuojamiems pacientams atliekamas viruso SARS CoV 2 tyrimas.

Jeigu pacientui paskirtas planinis gydymas stacionare, viruso SARS CoV 2 tyrimas turi būti atliktas mobiliajame punkte iki stacionarizavimo likus ne daugiau kaip 48 val. Išskirtiniais atvejais (dėl paciento sveikatos būklės), tyrimas atliekamas įstaigoje.
Tyrimui, kuris atliekamas mobiliajame punkte prieš planinę operaciją, siuntimą elektroniniu būdu užpildo ir jį pasirašo šeimos gydytojas arba planinę stacionarinę operaciją paskyręs gydytojas specialistas.

Pacientai stacionare turi dėvėti vienkartinę medicininę kaukę arba respiratorių.

Pacientų lankymas Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje griežtai draudžiamas, išskyrus ypatingai sunkios būklės pacientus. Ir tik gavus skyriaus vedėjo leidimą.

Vienu metu leidžiama lankyti tik vienam šeimos nariui. Lankymo trukmė ne ilgiau kaip 10 min.

Pacientą lankyti gali tik asmenys, neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamų ligų požymių (pvz.: karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, vėmimas, viduriavimas ir pan.) ir kuriems nėra taikomas saviizoliacijos režimas.

Lankytojai turi dėvėti vienkartinę medicininę kaukę. Prieš patekdami į skyrių ir išeidami iš skyriaus lankytojai turi atlikti rankų antiseptiką.