Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje stažuojasi medikės iš Alytaus

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje stažuojasi medikės iš Alytaus

Spalio viduryje pirmą kartą Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje vyko mokymai, skirti gydytojams radiologams ir urologams, pradedantiems ar norintiems pradėti vertinti prostatos MRT tyrimus.

Dabar ligoninė sulaukė ir pirmųjų stažuotojų. Visą savaitę kartu su  Radiologijos skyriaus vedėju Artūru Čiuvašovu dirba gydytoja radiologė Aušra Kučinskaitė iš Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės.

„Tai – pirmi stažuotojai mūsų ligoninėje. Stengiamės perduoti savo patirtį,  žinias kaip vertinti magnetinio rezonanso vaizdus tiriant prostatos vėžį“, – sako gydytojas radiologas A. Čiuvašovas.

Lietuvoje yra daugiau gydymo įstaigų, kuriose atliekami prostatos magnetinio rezonanso tyrimai, tačiau patys stipriausi centrai, kur dirbama daug ir pakankamai intensyviai, yra Nacionalinis vėžio institutas Vilniuje ir Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

„Pradėjusi domėtis kur galėčiau įgyti žinių, konsultavausi su urologais, visi patarė vykti į Klaipėdą, nes visi žino, kad Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje tiriamos prostatos ir kad gydytojas A. Čiuvašovas puikus radiologas ir mokytojas“, – sako jauna specialistė A. Kučinskaitė.

Alytaus ligoninė jau yra įsigijusi magnetinio rezonanso tomografą, tačiau prostatos tyrimai juo kol kas nėra atliekami, todėl pietų Lietuvos gyventojams tenka važiuoti į Kauną ar Vilnių.

Dabar, pasak gydytojos radiologės A. Kučinskaitės, įgijus reikiamų žinių, prostatos vėžio tyrimus pradės atlikti ir Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė.

„Prostatos tyrimų poreikis – labai didelis, tyrimų skaičius šalyje kasmet auga. Todėl siekiame kuo daugiau paruošti radiologų, kad galėtų atlikti tokius tyrimus. Jie pakankamai sudėtingi tiek atlikimo, tiek ir vertinimo prasme, reikia daug žinių, todėl ne visi ryžtasi juos daryti“, – pastebi A. Čiuvašovas.

Alytiškė gydytoja A. Kučinskaitė mokosi vertinti prostatos magnetinio rezonanso vaizdus, o jos kolegė radiologė technologė Iveta Radzevičiūtė mokosi kaip tokius tyrimus atlikti, pradedant nuo pokalbio su pacientu ir baigiant skenavimu.

„Nežinau ar pakaks čia įgytų žinių, bet bandysiu jomis dalintis su kitais technologais savo mieste, nes norime, kad Alytaus gyventojams nereikėtų važiuoti į kitus miestus ir tyrimą galėtų pasidaryti vietoje“, – sako radiologė I. Radzevičiūtė.

Respublikinė Klaipėdos ligoninė pasirengusi priimti ir kitus stažuotojus, norinčius išmokti atlikti ir vertinti prostatos vėžį.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija