Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje svečiavosi Europos Parlamento narys Liudas Mažylis

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje svečiavosi Europos Parlamento narys Liudas Mažylis

Susitikime su ligoninės kolektyvu žinomas visuomenės ir politikos veikėjas, mokslininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto radėjas, profesorius Liudas Mažylis pasakojimą apie darbą Europos Parlamente pradėjo nuo savo giminės ištakų. Parlamentaras juokavo, kad jo gyvenimas – tarsi bėgimas nuo medicinos.

L. Mažylio senelis – Pranas Mažylis 1905 metais carinėje Rusijoje buvo gerai žinomas maištininkas, kuris už agitaciją prieš valdžią buvo patekęs į kalėjimą. Vėliau atgavęs laisvę, emigravo į Krokuvą, kur universitete baigė medicinos mokslus.

Į tėvynę, pasak L. Mažylio, senelis grįžo, kai Lietuva tapo laisva. Jis laikomas  tarpukario Lietuvos akušerijos sistemos kūrėju. Įdomu tai, kad spaudoje išspausdintą žinutę, jog Pranas Mažylis grįžtą į Lietuvą ir Panevėžyje steigia privačią praktiką, parlamentaras aptiko 1918 metų vasario 16 dienos laikraštyje. Tai yra, tą dieną, kai Lietuvos Taryba balsavo, kad Lietuva – vėl laisva. 

Prieš daugiau kaip pustrečių metų Vokietijos užsienio reikalų ministerijos diplomatiniame archyve Liudas Mažylis surado nutarimo dėl Lietuvos Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto paskelbimo originalą.

Po šio įvykio profesorius grįžo į politiką – šių metų pavasarį jis buvo išrinktas į Europos Parlamentą. Savo patirtį, žinias ir energiją atiduoda dirbdamas Aplinkosaugos, medicinos ir maisto saugos komitete.

„Klimato kaita dabar yra pagrindinis klausimas, kurį ruošiamasi spręsti Europos Parlamente. Lietuvoje mes gal ir nelabai jaučiame, tačiau mūsų šalis, pagal upių, gruntinio vandens lygius ir temperatūros padidėjimą, yra labiausiai nukentėjusi Europoje. Per artimiausius penkerius metus su šiomis problemomis Europa ir ruošiasi kovoti“, – sako parlamentaras L. Mažylis.

Paklaustas apie sveikatos apsaugą, L. Mažylis pastebėjo, kad sveikatos srityje dėmesys skiriamas kovai su visų stadijų onkologinėmis ligomis. Šių susirgimų, pasak profesoriaus, turėtų mažėti, tačiau Europoje jų daugėja.

Atsisveikindamas su Respublikinės Klaipėdos ligoninės kolektyvu jos direktoriui Dariui Steponkui parlamentaras Liudas Mažylis padovanojo Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto kopiją.

Profesoriui įteikta ligoninės knyga, skirta gydymo įstaigos 85ių metų sukakčiai paminėti.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija.