Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinės Klaipėdos ligoninės dermatovenerologai – priešakinėse kovos su odos vėžiu linijose

Respublikinės Klaipėdos ligoninės dermatovenerologai – priešakinėse kovos su odos vėžiu linijose

2018 metų birželio 9 dieną Druskininkuose vyko kasmetinė Euromelanomos akcija, kurios metu kurorto gyventojai ir svečiai Pramogų aikštėje buvo tikrinami dėl odos vėžio.

Euromelanomos akcija Europoje vyksta nuo 1999 metų, kai keli Belgijos dermatologai, matydami augantį sergamumą pažengusiu odos vėžiu, nusprendė paaukoti dalį savo laisvalaikio ir pradėjo tikrinti gyventojus viešose erdvėse. Akcija nuo 1999 metų išplito į 33 Europos šalis.

Lietuvoje pirmą kartą akcija įvyko 2008 metais. Pradžioje vykdavo įvairiose gydymo įstaigose, kuriose dirba dermatovenerologai. Vėliau renginys peržengė poliklinikų ir ligoninių slenksčius ir nuolat vyksta viešose erdvėse – Vilniaus gatvėse ir aikštėse, šiemet iškeliavo į Druskininkus, o ateityje pasieks ir kitus Lietuvos miestus. Akcijos tikslas – platinti informaciją apie odos vėžį, jo profilaktika ir ankstyva diagnostika bei savalaikis gydymas. Akcijoje dalyvauja geriausi Lietuvos dermatologai, turintys ilgametę patirtį odos vėžio diagnostikoje. Nuo Euromelanomos kampanijos gyvavimo pradžios Lietuvoje, joje aktyviai dalyvavo ligoninėje dirbę ir dirbantys dermatovenerologai A. Kirevičienė, J. Dagilienė, A. Kajutytė, R.B.Šidlauskienė. Šiemet ligoninę atstovavo gydytoja dermatovenerologė Rūta B. Šidlauskienė, kuri šiame renginyje dalyvavo jau dešimtą kartą.

Renginio akimirkos

Komanda, Druskininkuose dalyvavusi patikros akcijoje: antroje eilėje pirma iš kairės gydytoja dermatovenerologė Rūta B. Šidlauskienė Pasitikrinti norinčių eilė nemažėjo visą dieną
Akcijos rezultatų suvestinė – aptikta 14 odos vėžių, patikrinus 440 žmonių Šių metų akcijos plakatas