Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centras atnaujino savo teikiamas paslaugas

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centras atnaujino savo teikiamas paslaugas

TVARKA. Po karantino pasikeitė priėmimo pas gydytojus tvarka.

Per tris pastaruosius mėnesius po karantino Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centras visiškai atnaujino teikiamas paslaugas: ambulatorines konsultacijas, ambulatorinės chirurgijos ir dienos stacionaro paslaugas bei dienos chirurgijos operacijas.

Naujo tipo gydymo padalinį – Ambulatorinės ir dienos chirurgijos centrą Respublikinė Klaipėdos ligoninė įkūrė dar 2014 metais. Čia yra įrengtos 3 modernios operacinės, pooperacinė intensyvaus stebėjimo palata, komfortiškos palatos, erdvūs gydytojų konsultacijų ir apžiūrų kabinetai, aprūpinti modernia medicinine aparatūra.

Dienos chirurgijos centre operacinė veikla yra nukreipta į ankstyvą ligų diagnostiką ir gydymą. Atliekamos operacijos – tausojančios, mažai invazinės, užkertančios kelią ligai vystytis, apsaugančios nuo gresiančio organų pašalinimo. Čia atliekamos šių specialistų operacijos: oftalmologų, chirurgų, burnos, veido ir žandikaulių chirurgų, urologų ir ortopedų traumatologų.

PROCEDŪRA. Respublikinės Klaipėdos ligoninės Puodžių klinikoje atliekami odos dūrio tyrimai.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centre yra atliekamos ir ginekologinės operacijos: visos gimdos endoskopinės operacijos – histeroskopijos ir Rezektoskopijos elektropeiliu ir Šeiveriu, taip pat abrazijos, gimdos kaklelio operacijos – biopsijos, konizacijos ir amputacijos bei išorinių lytinių organų kai kurios operacijos: biopsijos ir nepiktybinių darinių šalinimas.

„Dienos chirurgijos centras jau dirba 6 metus. Per tą laiką buvo atlikta per 5 000 mažųjų ginekologinių operacijų. Sulaukiame daugybės pacienčių padėkų ir jas siuntusių kolegų gerų įvertinimų. Greitai ir konfidencialiai pacientėms pateikiama informacija apie operacijos rezultatus ir tyrimų atsakymus“, – tikino Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centro vadovė Svaja Kundrotienė.

ALERGIJA. Pavojingiausia alerginė reakcija – anafilaksija.

Taip pat Dienos chirurgijos centras tęsia ir iki karantino pradėtą medicininės aparatūros atnaujinimą. Šiuo metu vyksta oftalmologų operacinės aparatūros įdiegimo darbai, kurie leis gydytojams atlikti daugiau akių lęšiuko pakeitimo operacijų dėl kataraktos.

„Mūsų centras įsikūręs atskirame pastate nuo pagrindinės ligoninės, todėl yra patogus ir greitas pacientų patekimas į stacionarą, nelaukiant bendroje eilėje. Taip išvengiama pacientų srautų maišymosi ir kontakto su kitomis ligomis sergančiais stacionarizuojamais pacientais. Operacijos atliekamos tiksliai numatytu laiku, nes visas dėmesys skiriamas tik šiems pacientams“, – kodėl verta rinktis Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centrą pasakojo S. Kundrotienė.

AKYS. Dienos chirurgijos centre dirba akių ligų gydytojai.

Dienos chirurgijos centre ne tik dirba draugiškas ir kvalifikuotas medikų kolektyvas, bet čia yra įrengtos ir jaukios bei modernios palatos. O operacijoms atlikti naudojama naujausia medicininė įranga bei pažangiausi gydymo metodai.

Po karantino Dienos chirurgijos centre pasikeitė priėmimo pas gydytojus tvarka. „Patekimas pas gydytojus yra gana paprastas, bet visai kitoks, nei buvo iki karantino. Norint patekti pas gydytoją yra matuojama temperatūra, pildoma anketa dėl COVID-19, taip pat pacientas nebegali ateiti bet kada, jis turi ateiti tiksliai nustatytu laiku. Stengiamės neįleisti lydinčių asmenų, jei žmogui nėra reikalinga fizinė pagalba“, – sakė S. Kundrotienė.

Registruotis ginekologinėms operacijoms galima telefonu (8 46)492 304
Puodžių klinika

2018 metais Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos centras prasiplėtė ir buvo įkurta Puodžių klinika, kurioje konsultuoja gydytojai alergologai ir klinikiniai imunologai, echoskopuotojai ir endokrinologai.

VADOVĖ. Dienos chirurgijos centro vadovė Svaja Kundrotienė (dešinėje) ir vyr. slaugytoja Lina Gedrimė.

Nuo liepos mėnesio Alergologų ir klinikinių imunologų komandą papildė ir pacientų mylima profesionali gydytoja Viktorija Paltarackienė, kuri kartu su gyd. Agne Ramonaite pasakojo apie alergijas, su kuriomis žmonės dažniausiai susiduria. Taip pat Puodžių klinikoje dirba gydytojai alergologai ir klinikiniai imunologai dr. Marius Zolubas bei šiuo metu vaiko priežiūros atostogose esanti Raminta Šulskienė.

Dėl kokių problemų dažniausiai kreipiasi pacientai?

Dažniausiai pacientai kreipiasi dėl kvėpavimo sistemos sutrikimų – slogos, dusulio, kosulio; akių raudimo, niežėjimo, ašarojimo. Odos problemų – įvairaus pobūdžio bėrimų, niežėjimo. Pastebime, kad vis daugėja pacientų dėl įtariamos maisto, medikamentų bei vabzdžių įkandimų alergijos.

ALERGOLOGĖS ir klinikinės imunologės Agnė Ramonaitė ir Viktorija Paltarackienė.

Kaip yra nustatomos alergijos?

Visų pirma, reikalingas išsamus pokalbis, anamnezės surinkimas su gydančiu gydytoju alergologu. Pagal nusiskundimus sudaromas ištyrimo planas. Įprastinis tyrimas – odos dūrio mėginiai su įtariamais alergenais, esant bėrimo elementams, įtarus alerginį kontaktinį dermatitą atliekami odos lopo mėginiai, kurie klijuojami ant nugaros. Galimi ir provokaciniai mėginiai su įtariamu maistu bei medikamentu. Mūsų Dienos stacionare atliekamas ir platus dilgėlinių ištyrimas: šalčio – šilumos temperatūros slenkstis, fizinio krūvio mėginiai, spaudimo mėginiai ir t. t.

DIENOS chirurgijos centro specialistai.

Kokia alergija yra pati pavojingiausia?

Pavojingiausia alergija – anafilaksija. Tai ūmiai besivystanti alerginė reakcija, kuri gali pasireikšti per kelias minutes patekus alergenui į organizmą. Dažniausiai ją iššaukia maistas, vaistai, fizinis krūvis, šaltis ir vabzdžiai. Reikalinga alergologo ir klinikinio imunologo konsultacija, kad padėtų išsiaiškinti provokuojamą veiksnį, aptarti pirmos pagalbos priemones.

Kokie yra naujausi alergijų gydymo būdai?

Mūsų klinikoje įvertinus paciento būklę ir tyrimus yra galimybė taikyti naujus gydymo metodus: biologinę terapiją sergant dilgėline, sunkia astma ar sunkiu atopiniu dermatitu. Sergantiesiems alergine sloga ir / ar alergine astma yra galimybė skirti specifinę alergenų imunoterapiją.

Įtariant nors menkiausią alergiją, patariama kreiptis į gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą.

INFORMACIJA

Dienos chirurgijos centre konsultuoja ir operuoja šių sričių specialistai:
Akių ligų gydytojai
Akušeriai-ginekologai
Anesteziologai-reanimatologai
Chirurgai
Ortopedai traumatologai
Urologai
Veido, burnos, žandikaulių chirurgai.

INFORMACIJA

Puodžių klinikoje konsultuoja šių sričių specialistai:
Alergologai ir klinikiniai imunologai
Echoskopuotojai
Endokrinologai

Straipsnio autorius: Vaiva MAKARAUSKAITĖ
Straipsnio šaltinis: dienraštis Vakarų ekspresas
2020-09-29