Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje paslaugų teikimas bus atnaujintas palaipsniui

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje paslaugų teikimas bus atnaujintas palaipsniui

Gerėjant bendrai epidemiologinei situacijai šalyje bei vadovaujantis valstybės operacijų vadovo sprendimu, planines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje, H. Manto g. 49, planuojame atnaujinti etapiškai, laikantis visų infekcijų kontrolės reikalavimų pacientų ir darbuotojų saugumui užtikrinti. Esame paruošę šių paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą, kurį dar turime suderinti su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Kadangi šis planas yra tarpinstitucinio derinimo reikalaujantis dokumentas, pradėti teikti jame numatytas paslaugas galėsime iškart, kai tik jis bus patvirtintas.

Atnaujinant poliklinikos darbą, svarbus faktorius yra įstaigos žmogiškieji resursai. Ženkliai padidėjus pacientų srautams VšĮ RKL, didžioji dalis poliklinikos dirbančiųjų karantino laikotarpiu yra perkelti į ligoninę tinkamam ten teikiamų stacionarinių paslaugų užtikrinimui.

Stengiantis stabdyti koronaviruso plitimą, taip pat siekiant kryžminės taršos prevencijos, atnaujinę paslaugų teikimą atidžiai kontroliuosime poliklinikos pacientų srautus, tinkamai atskiriant juos pagal rizikos grupę.
Pirmuoju etapu, planuojame atnaujinti okulisto, endokrinologo, kardiologo bei LOR gydytojo tiesioginio kontakto su pacientu konsultacijas ir, nors šiuo etapu galėsime dirbti ne didesniu nei 50 procentų įprasto darbo rėžimo intensyvumu, vertindami epidemiologinę situaciją ir jai neblogėjant, atitinkamai didinsime ir paslaugų apimtis.

Teikiant paslaugas, kiekvieno kabineto atskiras konsultacijų grafikas bus sudarytas taip, kad galėtume išvengti susibūrimų prie lauko durų.
Pacientai atvykę į polikliniką bus įleidžiami po vieną, sutikrinus atvykusio paciento registraciją, surinkus trumpą anamnezę, atlikus paciento kūno temperatūros rodmenų įvertinimą bei rankų antiseptiką, likus ne daugiau nei 10 min. iki paskirto vizito laiko.
Įeidami, pacientai privalės dėvėti vienkartinę medicininę kaukę arba respiratorių be vožtuvo. Privalu laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo bei saugaus 2 metrų atstumo.

Pacientai, turintys temperatūros, turi kreiptis ne į ligoninę ar konsultacinę polikliniką, bet į karščiavimo kliniką arba skambinti savo šeimos gydytojui telefonu.

Poliklinikoje pacientai bus konsultuojami kas 40-45 min., taip, kad būtų užtikrinta patalpų dezinfekcija ir vėdinimas. Visi įstaigoje dirbantys darbuotojai naudos asmens apsaugos priemones pagal saugumo lygius, atsižvelgiant į pacientų grupes ir paslaugų pobūdį.

Siekiant maksimaliai užkardinti COVID-19 ligos plitimą, karantino laikotarpiu bus laikomasi principo, kad tiesioginio kontakto su pacientu konsultacijos bus teikiamos tik tuomet, kai dėl paslaugos specifikos jos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu, t.y. prioritetą vis dar teikiant nuotolinėms gydytojų specialistų konsultacijoms, kurios bus skirtos vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymui, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimui bei gydytojų tarpusavio konsultacijoms.

Pandemijos sukelta situacija pasaulyje neturi analogų, yra visiems netipinė, rimta ir sudėtinga, reikalaujanti mūsų visų supratingumo ir solidarumo tam, kad sėkmingai įveikę sunkumus, pagaliau galėtumėme grįžti į įprastą gyvenimo ritmą bei tvarką.

Gražina Mažrimienė
VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinės poliklinikos, H. Manto g. 49, vadovė