Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinės Klaipėdos ligoninės slaugos specialistai dalinosi patirtimi tarptautinėje konferencijoje

Respublikinės Klaipėdos ligoninės slaugos specialistai dalinosi patirtimi tarptautinėje konferencijoje

Nuotraukos centre Andželika Zavackienė, RKL direktoriaus pavaduotoja (slaugai) ir Lina Gedrimė, RKL dienos chirurgijos centro vyresnioji slaugytoja

2017 m. spalio 13 d. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje vyko Nacionalinio kraujo centro  inicijuota tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Šiuolaikinė kraujo komponentų transfuzija – nuo donoro iki recipiento“. Konferencijoje dalyvavo per 200 gydytojų, slaugytojų, kitų sveikatos specialistų, neatlygintinos kraujo donorystės skatintojų ir savanorių.

Konferencijoje buvo dirbama dviejose sekcijose, perskaityta daugiau kaip 20 pranešimų. Patirtimi ir žiniomis dalinosi geriausi Lietuvos medikai – transfuziologai, anesteziologai, slaugytojai, taip pat mokslininkai iš Vokietijos, Lenkijos, Italijos, Prancūzijos, JAV, Baltarusijos ir kt. šalių. Konferencija buvo transliuojama tiesiogiai internetu.

Pranešimus skaityti buvo pakviesti ir VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės slaugos specialistai. Andželika Zavackienė, direktoriaus pavaduotoja (slaugai), konferencijos dalyviams pristatė naują proveržį slaugoje – išplėstinės praktikos slaugytojo specialybę bei jos perspektyvas Lietuvos sveikatos priežiūros sistemoje. Lina Gedrimė, dienos chirurgijos centro vyresnioji slaugytoja, skaitė pranešimą apie kraujo ir jo komponentų transfuzijos aktualijas slaugytojo praktikoje bei naujausias PSO rekomendacijas šiais klausimais.

Andželika Zavackienė, RKL direktoriaus pavaduotoja (slaugai) skaito pranešimą “Išplėstinės praktikos slaugytojas Lietuvos sveikatos priežiūros sistemoje”

Lina Gedrimė, RKL dienos chirurgijos centro vyresnioji slaugytoja skaito pranešmą “Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijų kraujo ir jo komponentų transfuzijos klausimais įgyvendinimas Lietuvoje”