Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo gydymo pasiekimais susidomėjo Didžiosios Britanijos mokslininkai.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo gydymo pasiekimais susidomėjo Didžiosios Britanijos mokslininkai.

Pirmadienį Tuberkuliozės filiale lankėsi svečiai iš Didžiosios Britanijos, Edinburgo universiteto – docentė Helen Stagg (tuberkuliozės tyrimų vadovė) ir doktorantė Elizabeth Walker.

Prieš metus Rygoje vykusiame Baltijos šalių tuberkuliozės simpoziume, užsimezgus Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo gydytojų ir Didžiosios Britanijos mokslininkių bendradarbiavimui, mokslininkės panoro plačiau susipažinti su šios gydymo įstaigos veikla, pasiekimais.

Klaipėdoje viešnios, kurių veikla susijusi su ambulatorine tuberkuliozės gydymo kontrole, domėjosi tuberkuliozės situacija uostamiestyje bei šalyje.

Mokslininkės apžiūrėjo Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialą, susipažino su čia vykdoma tuberkuliozės diagnostikos ir gydymo sistema bei lankėsi savivaldybės DOTS (tiesiogiai stebimo gydymo) kabinete į kurį, ambulatoriškai besigydantys pacientai, atvyksta suvartoti vaistų, stebint medicinos personalui.

Docentę Heleną Stagg ir doktorantę Elizabetą Walker sužavėjo prieš dvejus metus, Tuberkuliozės filialo iniciatyva, įdiegta nuotolinė sergančiųjų tuberkulioze gydymo stebėsena, naudojant programą “Skype” bei jos apimtys. Šį metodą mokslininkės įvertino kaip didžiulę pažangą, orientuotą į pacientą, gydant tuberkuliozę.

Viešnias nustebino ir Tuberkuliozės filiale ambulatoriškai suteiktų konsultacijų skaičius – apie 9 tūkstančiai apsilankymų per devynis mėnesius. Mokslininkių teigimu, jos tikėjosi daugiausiai apie 200 apsilankymų per metus.

Britės teigiamai įvertino ir naują sveikatos apsaugos ministro įsakymą, kuris gerokai palengvina tuberkuliozę gydančių gydytojų darbą. Jame numatyta daugiau diagnostikos ir gydymo galimybių, patvirtintas nuotolinis gydymo stebėjimas.

Vienas iš pagrindinių naujojo įsakymo darbo grupės narių – Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo gydytojas Saulius Diktanas.

„Džiaugiamės, kad turime jaunų, perspektyvių gydytojų, besidominčių moksline veikla, siekiančių naujovių tuberkuliozės gydyme. Tikimės, kad tarp dviejų institucijų užsimezgęs mokslinis bendradarbiavimas padės ne tik mūsų šalies specialistams, bet ir spręsti iki šiol neatsakytus tuberkuliozės gydymo klausimus” – sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo vadovė Romualda Gylienė.

Įvertinusios Klaipėdiečių pasiekimus, mokslininkės iš Didžiosios Britanijos pakvietė Tuberkuliozės filialą prisijungti vykdant bendrą mokslinę veiklą tuberkuliozės srityje.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija