Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Saldainių – į Kretingos dvarą

Saldainių – į Kretingos dvarą

Šią savaitę Psichiatrijos filialo Dienos stacionaro lankytojai vyko į Kretingos dvaro muziejaus Tradicinių amatų centrą, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime – „Kretingos dvaro saldaininė”.

Užsiėmimą vedė sertifikuota tautinio paveldo produkto – saldainių gamintoja Asta Norvaišienė, kuri papasakojo kas sieja šį edukacinį užsiėmimą su dvaru.

Pasak muziejininkės, buvusio dvaro malūno patalpose, saldainius gamindavo patys grafai Tiškevičiai. Tik, deja, išsaugoti autentiško saldainių recepto iki šių dienų nepavyko.

Be įdomių istorijų apie dvarą, jo praeitį Dienos stacionaro lankytojai turėjo galimybę ir patys pasigaminti įvairių formų karamelinių saldainių. Jiems talkino muziejininkė A. Norvaišienė, kuri parodė ir kaip gražiai saldainius supakuoti. Savo rankų darbo saldumynais lankytojai vaišins artimuosius.

Po edukacinio užsiėmimo išvykos dalyviai buvo pakviesti aplankyti Kretingos dvaro malūną. Jame įsikūrusioje saldaininėje buvo pavaišinti išskirtiniu, tik saldaininėje gaminamu, šokoladu su spirgais ir šokoladu su cikorija.Ši degustacija itin sužavėjo dalyvius.

Į Kretingos dvarą Dienos stacionaro lankytojus lydėjusi socialinė darbuotoja Laura Čistaja išvyką vadina terapine ir teigia, kad ji padėjo dalyviams atskleisti savo kūrybinius gebėjimus – saldainių gaminimas pareikalavo vikrumo bei kruopštumo. Teigiamos emocijos sužadino malonius vaikystės prisiminimus.

Įvairios išvykos Psichiatrijos filialo Dienos stacionaro lankytojams organizuojamos kiekvieną mėnesį. Jomis siekiama skatinti lankytojus domėtis kultūrine veikla, ugdyti dėl ligos prarastus įgūdžius.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija