Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

SAM išvada: ministerijos kanclerė O.Vitkūnienė galėjo supainioti interesus

SAM išvada: ministerijos kanclerė O.Vitkūnienė galėjo supainioti interesus

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerės pareigas laikinai einanti Odeta Vitkūnienė galėjo pažeisti viešųjų ir privačių interesų derinimo tvarką, teigia ministerija, tačiau šį klausimą palieka spręsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK).

Kaip rašoma BNS perduotame ministerijos pranešime, buvo atliktas vidinis tyrimas ir įvertinti konkurso į Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovo pareigas rezultatai.

Birželį vykusią atranką vadovauti gydymo įstaigai laimėjo Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus. Šio konkurso atrankos komisijos vadovė buvo būtent kanclerė O.Vitkūnienė, jos mama dirba Šilutės ligoninėje.

Anot ministerijos, vidinis tyrimas parodė, kad konkurso rezultatai nebūtų pasikeitę net ir anuliavus jos vertinimo rezultatus.

„Nugalėtoju būtų D.Steponkus, kuris ir laimėjo šį konkursą, tad nuspręsta neanuliuoti šio konkurso rezultatų, nes tai būtų betikslis sprendimas. Juolab, kad tokiu atveju gydymo įstaiga rizikuotų ilgam likti be nuolatinio vadovo, nes ginčai gali persikelti į teismus“, – rašoma SAM pranešime.

Vis dėlto, ministerija pripažįsta, kad kanclerė galėjo supainioti interesus, tačiau šį klausimą palieka svarstyti VTEK. Ši jau yra pradėjusi tyrimą dėl kanclerės veiksmų.

„Šiai institucijai pateikta ir visa reikiama informacija. Laukiame jos sprendimo“, – teigiama pranešime.

Anot pranešimo, susidariusia situacija nepatenkintas ministras Aurelijus Veryga kalbėjosi su kanclerės pareigas einančia O.Vitkūniene.

„Jis apie susidariusią situaciją kalbėjosi su kanclere, išsakė jai griežtas pastabas, nurodė ir paaiškino, kad visi artimieji, kuriuos privaloma deklaruoti, turi būti deklaruojami. Neabejotinai, to tikimasi ir iš kanclerės“, – rašoma SAM pranešime.

Vidinis tyrimas SAM pradėtas Respublikinės Klaipėdos ligoninės darbuotojams paskelbus viešą kreipimąsi, taip pat jie prašė stabdyti naują gydymo įstaigų vadovų atrankos tvarką.

Joje suteikiama daugiau galių ministrui, tikrinama kandidatų reputacija ir nebereikalaujama pateikti įstaigos veiklos gaires, taip sumažinant esamų ligoninių vadovų pranašumą.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė naujos tvarkos atsisakyti neketinanti.

 

Straipsnio šaltinis: 2019 liepos 24 d.  15 min.