Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

SAM pasitarimas dėl pirminių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų optimizavimo

SAM pasitarimas dėl pirminių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų optimizavimo

2018 m. rugsėjo 18 d. LR Sveikatos apsaugos ministerijoje vyko pasitarimas dėl pirminių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų optimizavimo, kurį inicijavo LR SAM viceministrė Lina Jaruševičienė.

Diskusijoje tai pat dalyvavo LR SAM Slaugos koordinavimo skyriaus vedėja, laikinai vykdanti kanclerio funkcijas Odeta Vitkūnienė, LR SAM Slaugos koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Šimkus, LR SAM Sveikatos priežiūros žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Bielinienė, VASPVT prie SAM direktorė Nora Ribokienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Slaugos fakulteto, Slaugos ir rūpybos katedros vedėja prof. Aurelija Blaževičienė, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto prodekanė Birutė Gostevičienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro vedėja Elena Ramelienė, LSSO biuro atstovė Svetlana Greicienė ir kt. dalyviai. Dalyvauti diskusijoje ir išsakyti savo nuomonę buvo pakviesta ir VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės pavaduotoja (slaugai) Andželika Zavackienė.

SAM pasitarimas dėl pirminių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų optimizavimo

 

Vyko sklandi ir reikšminga diskusija dėl galimo optimalaus slaugytojų, dalyvaujančių pirminių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikime funkcijų ir kompetencijų diferencijavimo, atsižvelgiant į slaugytojų išsilavinimą, kai tiek aukštąjį neuniversitetinį, tiek aukštąjį universitetinį išsilavinimą turinčių slaugytojų darbo pobūdis nesiskiria. Diskutuota, kad būtina mažinti administracinę naštą ir sukurti bei įdiegti slaugytojų kompetencijų įvertinimo ir karjeros sistemą, kurią vėliau būtų galima įdiegti ir kituose sveikatos priežiūros paslaugų lygiuose.