Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

SĄNARIŲ TERAPIJA KAMIENINĖMIS (MEZENCHIMINĖMIS) LASTELĖMIS, NAUDOJANT LIPOGEMS TECHNOLOGIJĄ

SĄNARIŲ TERAPIJA KAMIENINĖMIS (MEZENCHIMINĖMIS) LASTELĖMIS, NAUDOJANT LIPOGEMS TECHNOLOGIJĄ

Pasaulyje vis plačiau diegiama kamieninių ląstelių terapija įvairioms ligoms gydyti. Daugiausia ikiklinikinių ir klinikinių tyrimų atlikta siekiant panaudoti mezenchiminių kamieninių ląstelių regeneracines savybes įvairioms degeneracinėms ligoms gydyti.

Pagrindinė somatinių (suaugusiųjų) kamieninių lastelių funkcija gyvame organizme – audinių, kuriuose jos randamos, palaikymas ir atstatymas, audinių regeneracija.

Mezenchiminės kamieninės ląstelės yra multipotentinės ląstelės, gebančios diferencijuotis į kremzlinio, kaulinio, raumeninio, sausgyslinio, raiščių ir riebalinio audinio ląsteles. Jos aptinkamos kaulų čiulpuose, antkaulyje, riebaliniame audinyje ir odoje.

Esant tam tikriems pažeidimams ir iškilus audinio regeneracijos būtinybei, somatinės kamieninės ląstelės gyvame organizme gali pradėti dalintis ir duoti pradžią brandžioms ląstelėms, pasižyminčiomis konkretaus audinio savybėmis. Tačiau organizme somatinių kamieninių ląstelių nėra daug. Todėl, esant didesniam jų poreikiui, siekiant stipresnio audinių regeneracijos efekto tam tikrų ligų atvejais, yra sukurta šių lastelių išskyrimo iš audinių technologijos.

Kas yra LIPOGEMS?

LIPOGEMS – tai unikali, analogų neturinti gydymo priemonė, kuri atstato dėl įvairių ligų, traumų, įgimtų defektų ar tiesiog dėl senėjimo pažeistus paciento organizmo audinius.

LIPOGEMS terapijos metu, naudojant specialų vienkartinį įrankių komplektą, iš paciento (dažniausiai pilvo srities poodžio) yra surenkamas riebalinis audinys; jis apdorojamas specialiu prietaisu, išvalomas nuo uždegiminių ląstelių ir implantuojamas į ligos pažeistą vietą, kur reikalinga pažeistų organų regeneracija (atsistatymas).

Kadangi LIPOGEMS – tai autologinis (paties paciento) audinys, skystame pavidale suleidžiamas į  sąnąrio ertmę, jis atlieka ir biomechaninę funkciją:

 • Padeda išlaikyti tarpsąnarinius tarpus (panaši funkcija gaunama, naudojant biologiškai inertiškus užpildus), palaikydamas tinkamą skysčio klampumą.
 • Pagerina sąnario kapsulės sutepimą ir apsaugo/amortizuoja kremzlinį audinį.
 • Atskiria sąnarį sudarančius paviršius ir mažina trintį tarp kremzlinių plokštelių.

LIPOGEMS metodo privalumai:

 • Tai minimaliai invazinė, užtrunkanti 30-60 min., saugi dienos chirurgijos procedūra;
 • Procedūra atliekama vietinėje ar bendrinėje nejautroje;
 • Po procedūros pacientas grįžta namo tą pačią ar sekančią dieną;
 • Savojo riebalinio audinio persodinimas visiškai panaikina atmetimo riziką, lyginant su alogenine procedūra;
 • Dėl LL37 proteino ląstelių, kurios yra natūralus antibiotikas, sumažėja uždegiminių reakcijų tikimybė;
 • Tai gali būti kaip alternatyva ar atitolinimas sudėtingų sąnarių persodinimo operacijų.

LIPOGEMS išskirtinumas kitų analogiškų produktų atžvilgiu:

 • Riebalinio audinio apdirbimui nenaudojama jokių papildomų fermentų. Audiniui išplauti naudojamas fiziologinis tirpalas, todėl LIPOGEMS yra natūrali gydymo priemonė, be jokių cheminių priemaišų;
 • LIPOGEMS yra visiškai uždara, sandari ir sterili sistema, be ilgalaikio ląstelių dauginimo laboratorinėmis sąlygomis. Tai reiškia, kad infekcijos rizika sumažinta iki minimumo;
 • Riebalinis audinys LIPOGEMS sistema apdorojamas mechaniniu būdu, o ne centrifūguojant. Taip išsaugomas maksimalus regeneracinių ląstelių gyvybingumas ir nepažeidžiama gijimui reikalingų ląstelių frakcija, tai yra surenkama gijimo aplinkai reikalingų ląstelių visuma, kuri saugiai ir tiksliai injekuojama į pažeistą vietą.

LIPOGEMS metodas labiausiai taikytinas:

 • Kelio, klubo, peties ir kitų sąnarių osteoartrito arba artrozės atveju, kai liga vidutiniškai pažengusi, tačiau ne išeičių fazėje;
 • Pacientams, kurie nenori  didelės chirurginės intervencijos (endoprotezavimo) arba turi daug rizikos faktorių (gretutinės ligos, diabetas, antsvoris ir kt.);
 • Entezopatijų (pertempimo) ligų atveju.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje sąnarių gydymą regeneracinėmis ląstelėmis, taikant LIPOGEMS technologiją, atlieka ortopedas traumatologas Aleksandras Valdas Mačiulis.

Procedūra mokama.

Pacientų, sergančių stambiųjų sąnarių ligomis, planinės konsultacijos vyksta ligoninės ambulatorinių konsultacijų padalinio (S.Nėries g.3) 102 kabinete. Registracija tel. 8 (46) 412558