Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Skubi chirurginė bei planinė onkologinė chirurginė pagalba Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriuje užtikrinama ir per karantiną

Skubi chirurginė bei planinė onkologinė chirurginė pagalba Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriuje užtikrinama ir per karantiną

Siaučiant pandemijai kitos ligos niekur nepasitraukė, todėl gydydama COVID -19 infekcija sergančius pacientus Respublikinė Klaipėdos ligoninė, kuri buvo pertvarkyta tokių pacientų priėmimui bei gydymui, nenutraukė ir kitų ambulatorinių bei planinių paslaugų teikimo. Tam buvo panaudoti visų įstaigos skyrių žmogiškieji ir fiziniai ištekliai, tarp jų ir Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriaus.
Šis skyrius – vienas iš tų, kuris nebuvo uždarytas ir specializuotas planines bei skubias stacionarines paslaugas teikė per pirmąjį karantiną, teikia jas ir dabar.

Nuotraukoje – laparoskopinė storosios žarnos vėžio operacija

Šio specializuoto skyriaus medikai pabrėžia, kad – labai svarbu laiku pradėti taikyti, onkologinių susirgimų varginamų, ligonių gydymą, todėl skyriuje per visą karantiną buvo ir yra užtikrinama skubi chirurginė bei planinė onkologinė chirurginė pagalba, taip pat kitų chirurginių susirgimų gydymas.
Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriaus chirurgai atkreipia dėmesį, kad ir per karantiną nenutrūko modernių šiuolaikinių operacijų atlikimo metodų taikymas – onkologinės ligos gydomos operuojant atviru ir laparoskopiniu būdu.

,,Storosios žarnos vėžio atveju laparoskopinės operacijos visame pasaulyje tapo ,,auksiniu standartu“ ir mūsų skyrius neatsilieka nuo pasaulinių tendencijų. Ligoninėje taikomas ERAS metodas – greito sveikimo programa (angl. Enhanced recovery after surgery). Naudojamos priemonės, kad pacientas kuo greičiau grįžtų į įprastą gyvenimą, galėtų užsiimti įprasta veikla. Po operacijos, jeigu reikia, padeda kineziterapeutai, reabilitologai. Karantino metu nebuvo nutrauktos ir ambulatorinės paslaugos, vyksta endoskopiniai tyrimai, radiologiniai tyrimai, be kurių šiais laikais neapsieinama nustatant onkologinius susirgimus ir parenkant optimalią gydymo taktiką. Todėl visą laiką galėjome ir galime teikti kvalifikuotą pagalbą“, – pasakoja abdominalinės chirurgijos gydytojas Marijus Ambrazevičius.

,,Svarba, laiku ir tinkamai gydant onkologines ligas – neabejotina, o mūsų ligoninėje ir skyriuje tam – sudarytos puikios sąlygos. Skyriaus vedėjas Nerijus Kaselis labai dažnai primena, kad smulkmenų chirurgijoje nebūna, todėl negalima pamiršti ir kitų susirgimų, kurių metu taikomas chirurginis gydymas: tulžies pūslės akmenligės, įvairios pilvo išvaržos bei kt., kurių per ilgai uždelstas ir atidėtas gydymas gali sukelti rimtesnes neigiamas pasekmes. Karantino metu šių paslaugų teikimas – sumažintas, tačiau jos teikiamos, o situacijai stabilizuojantis jų kiekis – didinamas. Didžioji dalis šių operacijų atliekama minimaliai invaziniu būdu sukuriant maksimaliai saugias sąlygas pacientui skyriuje ir operacinėje.“ – kolegai antrino bendrosios chirurgijos gydytojas Vilius Syminas.

Pasak skyriaus vedėjo Nerijaus Kaselio, Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriuje dirba profesionalūs gydytojai ir slaugytojos, teikiantys kokybiškas paslaugas, todėl pacientai čia jaučiasi saugūs.

Chirurgai ragina žmones nedelsti ir, pajutus negalavimus, nedelsiant kreiptis į medikus.