Papildomas menu

Registratūra

(8 46) 470 000

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

(8 46) 410 695

Ūmios psichiatrijos skyrius

Ūmios psichiatrijos skyrius

Ūmios psichiatrijos skyrius buvo įkurtas 2011-11-02. Tai specializuotas skyrius, skirtas pacientams, reikalaujantiems gydymo ir intensyvios psichiatrinės slaugos visą parą. Skyriuje yra 53lovos, jame dirba kvalifikuoti gydytojai psichiatrai, 19 patyrusių psichikos sveikatos slaugytojų, 2 bendrosios praktikos slaugytojos ir 30 pagalbinių medicinos darbuotojų.

Ūmios psichiatrijos skyriuje teikiamos II lygio psichiatrinės paslaugos pagal būtinosios medicinos pagalbos indikacijas. Pagal jas į Ūmios psichiatrijos skyrių pacientai stacionarizuojami visą parą. Būtinoji pagalba teikiama dėl tokių ūmių psichikos ir elgesio sutrikimų kaip ūmi psichozė, sunki depresija, įvairios psichologinės krizės, kilus savižudybės grėsmei, esant sunkioms abstinencijos būklėms ir kt. Pacientai skyriuje gydomi jų paties sutikimu. Pacientui nesutinkant gydytis, tačiau esant tam tikroms sąlygoms, numatytoms LR Psichikos sveikatos priežiūros įstatyme, pacientas gali būti hospitalizuojamas ir gydomas be paciento sutikimo, gavus teismo leidimą.

Skyrius išdėstytas trijuose aukštuose, kurių kiekvienas labiausiai pritaikytas tam tikrų pacientų poreikiams: pirmajame aukšte teikiama pagalba itin sunkios psichikos būklės pacientams, kuriems reikalingas intensyvus psichiatrinis stebėjimas ir gydymas. Antrajame aukšte psichiatrinė pagalba teikiama moterims, o trečiajame –  vyrams. Covid – 19 pandemijos laikotarpiu I aukšte teikiama specializuota psichiatrinė pagalba pacientams, kuriems greta psichikos sutrikimo buvo nustatyta koronaviruso infekcija (Covid – 19 liga).

Skyriuje įrengta moderni pacientų ir patalpų stebėjimo sistema, padedanti užtikrinanti tinkamą pacientų saugumą, greitą ir kokybišką pagalbos teikimą, slaugą ir priežiūrą.

Psichiatrinę pagalbą teikia komanda, kurioje kartu dirba gydytojas psichiatras, slaugytoja, psichologas, socialinis darbuotojas ir kiti specialistai.

Pacientai gydomi remiantis šiuolaikinėmis gydymo gairėmis ir rekomendacijomis, siekiant užtikrinti visapusišką ir kokybišką kompleksinę psichiatrinę – psichologinę pagalbą. Norint palengvinti paciento psichikos sutrikimą yra taikomas gydymas psichotropiniais vaistais, o esant indikacijoms gali būti skirtas gydymas elektroimpulsine terapija, kurios metu pacientą prižiūri gydytojas anesteziologas – reanimatologas. Lengvesnių psichikos sutrikimų atvejais taikomi ir nemedikamentinio gydymo būdai – psichologų konsultacijos, užimtumo terapija. Medicinos psichologai atlieka klinikinius psichodiagnostinius tyrimus, siekiant tiksliau įvertinti paciento sutrikimo pobūdį ir sudaryti tinkamiausią tolesnės pagalbos planą. Esant reikalui pacientus konsultuoja visų kitų medicinos sričių gydytojai specialistai, yra atliekamas reikiamas laboratorinis ir instrumentinis ištyrimas. Sudėtingi klinikiniai atvejai visuomet yra aptariami skyriaus gydytojų ir psichologų konsiliume.

Pagerėjus paciento būklei, pacientas yra išrašomas į namus arba gali tęsti gydymą atviro tipo psichiatrijos skyriuje arba Dienos stacionare.

Skyriuje taip pat teikiamos socialinio darbuotojo konsultacijos, sprendžiamos įvairios socialinės problemos. Socialines paslaugas teikia soc. darbuotojas Giedrius Zaturskis, socialinio darbuotojo padėjėjas užimtumui Kristijonas Bosas.

Medicinos psichologai – psichoterapeutai

Skyriaus gydytojai

Galerija

Grįžti į pradinį puslapį