Atšaukti vizitą pas gydytoją

Išankstinė pacientų registracija galima internetu svetainėje www.sergu.lt

Vaikų psichiatrijos skyrius

 • Vaikų psichiatrijos skyrius

  Įrengtas modernus slaugytojų postas, vaikų užimtumo patalpa.

20 lovų vaikų psichiatrijos skyriuje teikiamos vaikų psichikos sveikatos priežiūros paslaugos vaikams nuo 7 iki 18 metų. Skyriuje yra vienvietės, dvivietės, trivietės palatos, procedūrinis kabinetas, modernus slaugytojų postas, sporto salė su modernia įranga, užimtumo patalpa , muzikos ir meno terapijos patalpa, multisensorinės terapijos patalpa , valgykla. Įrengtas saugus kiemelis pasivaikščiojimams bei žaidimams lauke.

Stacionaro skyriuje gydomi vaikai su elgesio ir emocijų sutrikimais, kurie prasideda vaikystėje ir paauglystėje, nuotaikos sutrikimais (manija, depresija ir kt. sutrikimai), neuroziniais sutrikimais, raidos sutrikimais, valgymo sutrikimais. Taip pat yra gydomi vaikai su ūmiais psichoziniais sutrikimais.
Vaiko tyrimo ir gydymo trukmė iki 30 dienų, reikalui esant, gydytojų konsiliumo sprendimu gali būti pratęsiama. Per tą laiką su vaiku skyriuje dirba vaikų ir paauglių psichiatras, psichologas – psichoterapeutas, socialiniai darbuotojai, socialinių darbuotojų padėjėjai, psichikos sveikatos slaugytojai, slaugytojų padėjėjai. Buvimo skyriuje metu yra užtikrinamas vaiko užimtumas ir priežiūra visą parą.
Skyriuje taikoma aplinkos terapija, meno terapija, muzikos terapija, ergoterapija, atliekama psichodiagnostika, individualus psichologinis vaiko ir šeimos konsultavimas bei psichoterapija.

Skyriuje vykdomos šios terapijos:

 • ergoterapija – ergoterapeutas Raimondas Šimkonis;
 • audio vizualinė, meno, smėlio terapija – meno terapeutė Daiva Lubienė;
 • muzikos terapija – doc. Alvidas Remesa.;
 • teikiamos socialinės paslaugos – socialinė darbuotoja Greta Valiukienė
 • skyriuje įrengtas modernus multisensorinės terapijos kabinetas, kuriame dirba socialiniai darbuotojai, psichologai. Dirbama grupėmis arba vedami individualūs užsiėmimai.

Už suteiktas vaikų psichikos sveikatos priežiūros paslaugas moka teritorinės ligonių kasos. Priimami pacientai iš Klaipėdos miesto, krašto bei visos Lietuvos.

Patekimas į skyrių:

Gydymui ir pagalbai gauti vaikas gali patekti tik turėdamas vaikų ir paauglių psichiatro ar gydytojo psichiatro siuntimą. Turintys siuntimą, turėtų paskambinti skyriaus telefonu 8 46 404421 ir suderinti guldymo datą. Neturintys siuntimo, priimami tik esant indikacijoms dėl būtinosios pagalbos teikimo.

Ambulatorinis konsultacinis psichiatrijos filialo skyrius (Puodžių g. 11, Klaipėda) vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugos:

 • Nuo 2020-07-01 atnaujintos specializuotos ( antrinio lygio) vaikų ir paauglių psichiatro konsultacijos. Konsultacijai gali nukreipti šeimos gydytojas, gydytojas psichiatras ( jei nėra vaikų ir paauglių psichiatro psichikos sveikatos centre aptarnaujančiame regione), pirminio lygio (psichikos sveikatos centro ) vaikų ir paauglių psichiatras, kitų specialybių gydytojai. Be siuntimo konsultacijos yra mokamos.
 • Teikiamos išplėstinės vaikų ir paauglių psichikos sveikatos specialistų konsultacijos (vaikų ir paauglių psichiatro, medicinos psichologo konsultacijos) – per metus 1 pacientui suteikiama ne daugiau kaip 2 išplėstinės vaikų ir paauglių psichikos sveikatos specialistų konsultacijos (apmokama iš ligonių kasos).
 • Gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro nukreipimu teikiamos individualios ir/ar šeimos psichoterapijos paslaugos (per metus galima suteikti iki 30 psichoterapijos seansų vienam pacientui, už kuriuos apmoka ligonių kasos).

Ambulatoriniame konsultaciniame psichiatrijos filialo skyriuje dirba šie vaikų ir paauglių psichikos sveikatos specialistai:

 • Vaikų ir paauglių psichiatrės
  • Birutė Kudrešovienė III 10-13 val.
  • Goda Valantiejienė I, II 13-15 val.
  • Jolanta Gustė IV 10-13 val.
 • Išplėstines vaikų ir paauglių psichikos sveikatos specialistų konsultacijas kartu su vaikų ir paauglių psichiatru teikia medicinos psichologės: Inesa Golubovskaja ir Ingrida Rimgailė
 • Individualios ar šeimos psichoterapijos seansus ( po antrinio lygio vaikų ir paauglių psichiatro nukreipimo) atlieka psichoterapeutės: Inesa Golubovskaja ir Ingrida Rimgailė

Ambulatorinėms konsultacijos registruotis tel. (8 700) 500 11 darbo dienomis 7.30-15.30 val.

Skyriaus akimirkos

Skyriaus telefonas

(8 46) 40 44 21

Skyriaus administracija

Teresė Ramanauskienė 

Skyriaus vedėja

Donata Uogė

Operacinės vyresnioji slaugytoja
donata.uoge@kal.lt

Medicinos psichologas

Mokomoji medžiaga

Hiperaktyvus vaikas

Visos skyriaus slaugytojos turi psichikos sveikatos slaugytojos kvalifikaciją.

Skyriaus aktualijos

Nuotaikinga Užgavėnių šventė vaikams