Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Vaikų skyrius

Vaikų skyrius

Tuberkuliozės filialo vaikų skyrius laikinai uždarytas dėl einamojo remonto.

Skyriuje gydomi vaikai sergantys plaučių tuberkulioze ir latentine tuberkuliozės infekcija.

Latentinė TB infekcija (LTBI ) – nustatoma, kai užsikrėtus tuberkuliozės mikobakterijomis (TM), išryškėja teigiama reakcija į tuberkuliną, bet nėra tuberkuliozei būdingų pakitimų plaučių rentgene ir skreplių tyrimuose nerandama tuberkuliozės sukelėjo. Pavojingiausi pirmieji dveji metai po užsikrėtimo TM vaikams, kurie yra iš rizikos grupių.

Apie skyrių

  • Tai vienintelis vaikų tuberkuliozės skyrius Vakarų Lietuvoje.
  • Diagnozei nustatyti atliekami reikalingi tyrimai ir skiriamas gydymas pagal naujus medicininius reikalavimus bei sutarimus.
  • Skyrius randasi atskirame pastate, išsidėstęs per 2 aukštus. 2014 metais atliktas naujai remontas, sudėti plastikiniai langai.
  • Skyriuje yra 10 palatų, viena boksuota, izoliatorius 1 vietos, žaidimų kambariai su televizoriais, DVDir muzikinis centras, kompiuteriai su kompiutetiniais žaidimais, koplytėlė, vaikų rubinė ir drabužių džiovykla.
  • Lauke įrengtos vaikams krepšinio ir žaidimų aikštelės su pavėsinėmis.
  • Kadangi vaikai gydomi ilgai, kad galėtų tęsti mokslą skyriuje veikia 12 klasių mokykla. Įrengtos 2 klasės, veikia biblioteka.
  • Skyriuje dirba 1 gydytoja, vyresnioji slaugytoja, 6 bendrosios praktikos slaugytojos, iš jų 5 įgijusios profesinio bakalauro kvalifikacijos laipsnį, 1 auklėtoja, 6 pagalbinės medicinos darbuotojos ir 2 maisto išdavėjos.
  • Skyriaus darbuotojai kartu su labdaros fondais padeda gerinti vaikų laisvalaikio ir gyvenimo sąlygas bei organizuoja šventes ir užsiėmimus. Tai: ,,Saulės Smiltys“, Rotary klubas ,,Aditė“, Klaipėdos senamiesčio rotaract klubas, Norvegijos Baerums Verk Rotary klubas. Jų visų dėka gauti 6 šaldytuvai, 2 nauji kompiuteriai žaidimams, DVD, muzikinis centras, fotoaparatas, 5 funkcinės lovos su čiužiniais, televizorius, odinis minkštas kampas vaikams, 2 sėdmaišiai, žaislai, knygos, indai. Vaikai buvo vežami į kiną, cirką, jūrų muziejų, organizuoti su klounais ,,Raudonos nosis“, pasakų rašytoju, pravesti mini spektakliai, daug užsiėmimų, švenčių ir Šventos Kalėdos bei Naujieji Metai. Nesenai pradėta rodyti vaikams filmus skyriuje, kad nevežioti į kino teatrus.

Grįžti į pradinį puslapį