Papildomas menu

Registratūra

(8 46) 470 000

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

(8 46) 410 695

Vaikų skyrius

Vaikų skyrius

Tuberkuliozės filialo vaikų skyrius laikinai uždarytas dėl einamojo remonto.

Skyriuje gydomi vaikai sergantys plaučių tuberkulioze ir latentine tuberkuliozės infekcija.

Latentinė TB infekcija (LTBI ) – nustatoma, kai užsikrėtus tuberkuliozės mikobakterijomis (TM), išryškėja teigiama reakcija į tuberkuliną, bet nėra tuberkuliozei būdingų pakitimų plaučių rentgene ir skreplių tyrimuose nerandama tuberkuliozės sukelėjo. Pavojingiausi pirmieji dveji metai po užsikrėtimo TM vaikams, kurie yra iš rizikos grupių.

Apie skyrių

  • Tai vienintelis vaikų tuberkuliozės skyrius Vakarų Lietuvoje.
  • Diagnozei nustatyti atliekami reikalingi tyrimai ir skiriamas gydymas pagal naujus medicininius reikalavimus bei sutarimus.
  • Skyrius randasi atskirame pastate, išsidėstęs per 2 aukštus. 2014 metais atliktas naujai remontas, sudėti plastikiniai langai.
  • Skyriuje yra 10 palatų, viena boksuota, izoliatorius 1 vietos, žaidimų kambariai su televizoriais, DVDir muzikinis centras, kompiuteriai su kompiutetiniais žaidimais, koplytėlė, vaikų rubinė ir drabužių džiovykla.
  • Lauke įrengtos vaikams krepšinio ir žaidimų aikštelės su pavėsinėmis.
  • Kadangi vaikai gydomi ilgai, kad galėtų tęsti mokslą skyriuje veikia 12 klasių mokykla. Įrengtos 2 klasės, veikia biblioteka.
  • Skyriuje dirba 1 gydytoja, vyresnioji slaugytoja, 6 bendrosios praktikos slaugytojos, iš jų 5 įgijusios profesinio bakalauro kvalifikacijos laipsnį, 1 auklėtoja, 6 pagalbinės medicinos darbuotojos ir 2 maisto išdavėjos.
  • Skyriaus darbuotojai kartu su labdaros fondais padeda gerinti vaikų laisvalaikio ir gyvenimo sąlygas bei organizuoja šventes ir užsiėmimus. Tai: ,,Saulės Smiltys“, Rotary klubas ,,Aditė“, Klaipėdos senamiesčio rotaract klubas, Norvegijos Baerums Verk Rotary klubas. Jų visų dėka gauti 6 šaldytuvai, 2 nauji kompiuteriai žaidimams, DVD, muzikinis centras, fotoaparatas, 5 funkcinės lovos su čiužiniais, televizorius, odinis minkštas kampas vaikams, 2 sėdmaišiai, žaislai, knygos, indai. Vaikai buvo vežami į kiną, cirką, jūrų muziejų, organizuoti su klounais ,,Raudonos nosis“, pasakų rašytoju, pravesti mini spektakliai, daug užsiėmimų, švenčių ir Šventos Kalėdos bei Naujieji Metai. Nesenai pradėta rodyti vaikams filmus skyriuje, kad nevežioti į kino teatrus.

Grįžti į pradinį puslapį