Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Šventę papuošė gėlių žiedai

Šventę papuošė gėlių žiedai

Gegužės 12 d. Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filiale paminėta Tarptautinė slaugytojų diena. Tądien slaugytojoms tarti gražūs žodžiai, padėkota už kasdienį atsidavimą savo profesijai, darbui bei Savivaldybės padėkos raštais apdovanotos, švenčiančios darbo sukaktis.

Kaip teigė renginio vedėja, vyresn. slaugytoja Ramutė Jurgelevičienė, pirmą sykį slaugytojos savo profesinę dieną paminėjo 1990-aisiais, o šiemet sukako jau 25-eri metai. Kai kurios nesulaukė šio jubiliejaus, jų atminimas pagerbtas tylos minute.

Sveikinimo žodžius tarė Skuodo Švč. Trejybės bažnyčios kunigas vikaras Justinas Palubinskas, kuris perdavė dekanato dekano, kunigo Sauliaus Damašiaus palinkėjimus.

„Mieli slaugytojai, jūs – nepaprasti žmonės, kuriems nestinga gerumo, atjautos, sąžiningumo, tolerancijos, asmeninės atsakomybės ir kitų dorinių vertybių. Jūs – gyvybės burtininkai, apgaubiate pacientus savo šiluma“, – sakė R. Jurgelevičienė. Ji perskaitė Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus Romaldo Sakalausko ir jo pavaduotojos slaugai Andželikos Zavackienės sveikinimą. Beje, ji su kolegėmis dalyvavo Skuodo filiale įvykusioje šventėje, kurioje perskaitė B. Brazdžionio eilėraštį „Gyvybės burtininkas“ ir palinkėjo sieloje ramybės, stiprios sveikatos, būti laimingoms, spinduliuoti energija.

Rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas palinkėjo gražių dienų sunkiame slaugytojų darbe, o jų rankų prisilietimo gali prireikti kiekvienam. „Sąžiningas smulkių, kasdienių pareigų vykdymas reikalauja ne mažiau valios, negu herojiški žygdarbiai“, – teigiama Savivaldybės vadovų pasirašytame padėkos rašte. Jie įteikti švenčiančioms darbo sukaktis: 40-ies metų – Vidaus ligų skyriaus bendrosios praktikos slaugytojai Onutei Jablonskienei; fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus masažuotojai Lylijai Lukošienei; 30-ies – vaikų ligų skyriaus bendrosios praktikos slaugytojai Rimai Melnikovienei; chirurgijos, anestezijos ir intensyvios terapijos bendrosios praktikos slaugytojai Vilmai Šmaižienei; 20-ies – priėmimo – skubios pagalbos skyriaus bendrosios praktikos slaugytojai Gitanai Deimantienei.Vicemerė Daiva Budrienė sakė, kad slaugytojai yra ir psichologai, kartais pacientui būnantys už mamą, seserį, draugę. „Nelengva jūsų dalia – turite išklausyti žmogaus“, – teigė ji. Anot Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filialo vadovės Ramutės Berenienės, Tarptautinė slaugytojų diena – tai žiedai tarp žiedų. Ji padėkojo slaugytojoms už nuoširdų darbą, taip pat palinkėjo saugoti ir mylėti save. Slaugytojų nepamiršo ir buvusios filialo gydytojos Ona Pocevičienė ir Rimantė Tamašauskienė.

Gydytoja Gražina Vekterienė šiltai kalbėjo apie slaugytojas, ligonių vadinamas sesutes, seseles, sesytes, kurios priima žmogų į pasaulį ir iš jo palydi. Pabudęs iš komos ligonis pirmiausia ir pamato medicinos sesers (dabar – slaugytojos) veidą. Gydytoja dėkojo medikėms už kasdienį darbą, supratingumą. „Jūs esate moterys, mamos, močiutės. Reikia ypatingai daug žmogiškos laimės, kuri prasideda nuo sveikatos“, – sakė G. Vekterienė, palinkėjusi šviesių dienų ir savo širdyje kurti kasdienę šventę. Po didelį saldainį ji perdavė Vaikų ir Priėmimo skyriams „bendram naudojimui“.

Vyr. slaugytoja Rūta Malūkaitė taip pat tarė sveikinimo žodžius profesinės šventės proga bei padėkojo moterims už paaukotą laiką, tvarkant ligoninės aplinką.

Šventę apvainikavo vokalinio ansamblio „Volungėlė“, vadovaujamo Vitos Pajarskienės, iš Mosėdžio koncertas.

 

Straipsnio autorė: Rūta RONKAUSKIENĖ

Šventės akimirkos


Vokalinis ansamblis „Volungėlės“


Sveikinimo žodį tarė RKL direktoriaus pavaduotoja Andželika Zavackienė


Skuodo filialo vyriausioji slaugytoja Rūta Malūkaitė, Skuodo rajono Mero pavaduotoja Daiva Budrienė, priėmimo-skubios pagalbos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Gitana Deimantienė, vidaus ligų skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Onutė Jablonskienė, Skuodo filialo vadovė Ramutė Berenienė, fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus masažuotoja Lylija Lukošienė, Skuodo rajono Meras Petras Pušinskas, chirurgijos, anestezijos ir IT skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Vilma Šmaižienė, RKL direktoriaus pavaduotoja Andželika Zavackienė, Švč. Trejybės bažnyčios kunigas, vikaras Justinas Palubinskas


Darbo jubiliejus švenčiančios slaugytojos: priėmimo-skubios pagalbos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Gitana Deimantienė, vidaus ligų skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Onutė Jablonskienė,  fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus masažuotoja Lylija Lukošienė, chirurgijos, anestezijos ir IT skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Vilma Šmaižienė