Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Terapija – japoniškame sode

Terapija – japoniškame sode

Dienos stacionaro lankytojai šį kartą keliavo į Kretingos rajone, Darbėnų seniūnijoje įsikūrusį japonišką sodą.

Čia juos sutiko sodo darbuotoja Viktorija Anužytė, kuri prie Japonijoje vienu svarbiausių simbolių laikomų – sodų vartų, kvietė palikti rūpesčius, negatyvias mintis ir leistis į Japonijos tradicijomis ir augmenijos įvairove alsuojantį sodą bei pasivaikščioti pačių japonų supiltomis kalvelėmis ir išgrįstais takeliais.

Anot Viktorijos Anužytės, sodas įsikūręs 16 ha plote ir yra laikomas vienu didžiausių japoniškų sodų Europoje. Jį įkūrė gydytojas Šarūnas Kasmauskas, padedamas meistro iš Japonijos Hajime Watanabe.

Dienos stacionaro lankytojus sodas sužavėjo savo spalvų gausybe, augmenijos įvairove, prieš 100 metų iškaldintais žibintais, iki 200 metų siekiančių ir apie 100 rūšių turinčių bonsai medelių ekspozicija.

Viktorija Anužytė svečius taip pat supažindino su Japonijos tradicijomis, būrimo būdais.

Sode, pagal japoniškas tradicijas sukurtame akmenų rate, dienos stacionaro lankytojai galėjo sugalvoti slapčiausią norą, kuris pasak V. Anužytės, turėtų išsipildyti, o akmens gyduolio prašė sveikatos ir negalavimų palengvinimo.

Pasivaikščioję po sodą, dienos stacionaro lankytojai buvo pakviesti į arbatos namelį, kuriame galėjo paragauti ir stebėti, kaip pagal Japonijoje puoselėjamas tradicijas yra ruošiama japoniška sakurų ir Matcha žalioji arbata.

Psichiatrijos filialo socialinė darbuotoja Laura Čistaja teigė, jog dienos stacionaro lankytojai liko sužavėti išvyka į japonišką sodą, nes tokios kelionės skatina domėtis ne tik lietuviškomis, bet ir kitų kultūrų tradicijomis.