Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Uostamiesčio gydytojų profesionalumas sužavėjo ir JAV prezidentą

Uostamiesčio gydytojų profesionalumas sužavėjo ir JAV prezidentą

„Buvau labai maloniai nustebintas. Juk ne kiekvienas gauna galingiausios pasaulio valstybės prezidento padėką„, – pripažino Nerijus Kaselis. Donaldas Trampas padėkas uostamiesčio medikams pasirašė sėdėdamas Baltųjų rūmų Ovaliajame kabinete.

Žinia apie unikaliomis operacijomis garsėjantį klaipėdietį chirurgą Nerijų Kaselį pasiekė ir JAV prezidentą Donaldą Trampą (Donald Trump). N. Kaselio rankose – asmeninė respublikonų lyderio padėka jam ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės komandai.

Atrodytų, nieko keisto, juk Respublikinės Klaipėdos ligoninės Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriaus vedėjas N. Kaselis – įspūdingų rezultatų pasiekęs chirurgas. Keletą ypač sudėtingų operacijų jis atliko vienas pirmųjų ar net pirmasis pasaulyje. Visgi ši JAV prezidento padėka chirurgą maloniai nustebino.

„Buvau labai maloniai nustebintas. Juk ne kiekvienas gauna galingiausios pasaulio valstybės prezidento padėką„, – pripažino chirurgas.

JAV prezidento dėmesio N. Kaselis sulaukė po to, kai šiemet atliko operaciją buvusio Niujorko mero Rudolfo Džiuljanio (Rudolpho Giuliani) sūnaus Andriaus (Andrew) uošvei.

Baltuosiuose rūmuose Ryšių su visuomene tarnyboje dirbantis A. Džiuljanis yra vedęs klaipėdietę buvusią gimnastę Živilę Rezgytę. Jau 20 metų JAV gyvenanti Živilė Džiuljani „Savaitės ekspresui“ pasakojo, kad D. Trampo padėka tik maža dalis to dėkingumo, ką uostamiesčio medikams jaučia jos šeima.

„Žodžiais neįmanoma nusakyti dėkingumo žmogui, kuris išgelbėjo mamai gyvybę. Jeigu ne Nerijaus Kaselio profesionalumas, galbūt dabar jau neturėčiau galimybės apkabinti savo mamos“, – jautriai kalbėjo moteris.

 „Mano vyras labai myli mano mamą. Jiedu labai gerai sutaria, tad Andriukas jaudinosi ne ką mažiau nei aš„, – pasakojo Živilė Džiuljani, nuotraukoje kartu su vyru ir mama.

Atsidėkojo žentas

Ž. Džiuljani pasakojo, kad mamai susirgus onkologine liga buvo minčių atsivežti ją į JAV.

„Sykiu iš patikimų šaltinių rinkome informaciją, kas galėtų operuoti mamą Lietuvoje. Suvokėme, kad geresnio chirurgo už N. Kaselį nerasime. Be to, mano mama labai pasitiki Lietuvos medikais. Ir nesuklydome. Operacija pavyko puikiai. Vėliau iš kitų medikų girdėjome atsiliepimų, kad mums labai pasisekė ir patekome į geriausias rankas, nes situacija buvo tikrai sudėtinga“, – pasakojo Ž. Džiuljani.

Kai mama buvo operuojama, Živilė buvo grįžusi į Lietuvą ir visomis naujienomis dalijosi su JAV likusiu vyru, kurį meiliai vadina Andriuku.

„Mano vyras labai myli mano mamą. Jiedu labai gerai sutaria, tad Andriukas jaudinosi ne ką mažiau nei aš. Kadangi mano vyras ne tik dirba Baltuosiuose rūmuose, bet ir artimai pažįsta Donaldą Trumpą, kartu žaidžia su juo golfą, įsikalbėjo apie Klaipėdos medikų profesionalumą ir paprašė, kad prezidentas parašytų padėką N. Kaseliui ir kitiems operacijoje talkinusiems medikams“, – pasakojo Ž. Džiuljani.

Pasak jos, D. Trampas padėkas uostamiesčio medikams pasirašė sėdėdamas Baltųjų rūmų Ovaliajame kabinete.

„Donaldas Trampas labai žmogiškas. Jis suvokia, kad artimieji yra svarbiausia, ką mes turime“, – minėjo Ž. Džiuljani.

D. Trampo nuotrauka su padėkos žodžiais ir parašu, taip pat suvenyrai iš Baltųjų rūmų su prezidento regalijomis buvo išsiųsti ne tik N. Kaseliui, bet ir jam operacijos metu asistavusiam chirurgui Karoliui Lagunavičiui, taip pat – Respublikinės Klaipėdos ligoninės Anesteziologijos skyriaus vedėjui, gydytojui anesteziologui-reanimatologui Nerijui Ruškiui.

„Kadangi padėkos buvo išsiųstos iš Baltųjų rūmų, iki gydytojų jos keliavo gana ilgai, kol perėjo visas instancijas. Vienu metu jau išsigandome, kad jos kažkur pasimetė, bet galų gale pasiekė Lietuvą. Aš tuo metu jau buvau sugrįžusi į JAV, tad padėkas gydytojams perdavė mano sesuo“, – pasakojo Ž. Džiuljani ir vylėsi, kad toks dėmesys chirurgui ir jo komandai nors kiek atpirks sunkias darbo valandas.

Įvertino ir geriausi JAV medikai

Per 30 metų chirurgu dirbantis, unikaliomis operacijomis garsėjantis N. Kaselis neslėpė, kad jam buvo nemenkas pripažinimas, kai galimybę operuotis pas geriausius JAV medikus turinti moteris nusprendė atsiduoti į jo rankas.

„Aš ir pats siūliau dukrai, kad vežtų mamą gydytis į JAV, bet jos sakė, kad „buvo patikrinta“ ir nuspręsta operuoti čia. Matyt, mūsų Respublikinės Klaipėdos ligoninės medikų pasiekimai joms padarė įspūdį„, – svarstė N. Kaselis.

Ir iš tiesų šio chirurgo pasiekimai yra pasaulinio lygio. Jau ne kartą buvo rašyta, kad dvi operacijas N. Kaselis atliko pirmasis pasaulyje, net 13 – pirmasis Lietuvoje, vieną – 5-asis pasaulyje ir antrasis Europoje.

Itin garsiai N. Kaselio darbas nuskambėjo 2016 metais, kai, padedamas kitų Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojų, pacientei, sirgusiai skrandžio vėžiu, atliko unikalią operaciją – per makštį buvo pašalintas visas skrandis ir abi taukinės kartu su limfmazgiais. Iki tol pasaulyje tokiu būdu buvo pašalinta tik dalis skrandžio.

Chirurgo darbe N. Kaseliui itin praverčia tai, kad jis yra ambidekstras – viską gali daryti abiem rankomis vienodai gerai. Trumpesnis operacijos laikas yra geriau tiek pacientui, tiek ir chirurgui. Pacientas gauna mažiau medikamentų, chirurgas mažiau nuvargsta. Dėl to operacijos kokybė yra daug geresnė, pacientas žymiai geriau jaučiasi.

N. Kaselis neslėpė, kad jam širdį paglostė ne tik D. Trampo padėka, bet ir tai, kad šį jo darbą įvertino ir geriausi JAV medikai.

„Po operacijos visus išrašus pacientės dukra persiuntė į Baltuosius rūmus ir jie buvo parodyti vadovaujantiesiems JAV medicinos specialistams. Pastarieji atsakė, kad viskas buvo atlikta be priekaištų ir nieko geriau jie nebūtų pasiūlę. Vadinasi, Respublikinės Klaipėdos ligoninės pilvo chirurgų lygis tikrai šio to vertas ir klaipėdiečiai gauna tokio pat aukšto lygio pagalbą, kaip geriausiose JAV klinikose“, – pasidžiaugė N. Kaselis.

Gydytojas atviras – jam ne kartą yra tekę sulaukti pasiūlymų dirbti užsienyje, tačiau jis nusprendė likti Klaipėdoje, kad ir Vakarų Lietuvos gyventojams būtų pasiekiama reikalinga profesionali chirurginė pagalba.

„Myliu Žemaitiją, man patinka Klaipėda. Ne visur žolė žalesnė, nei atrodo. Sergantys žmonės kenčia vienodai, nesvarbu, kur jie gyvena, jiems visiems reikia padėti“, – „Vakarų ekspresui“ yra sakęs chirurgas.

Andrius ir Živilė Džiuljani asmeniškai pažįsta Donaldo Trampo šeimą.

Šaltinis: dienraštis vakarų ekspresas ve.lt