Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Už profesionalų darbą vyresnioji slaugytoja Rita Jurkuvienė apdovanota simboliniu ligoninės sidabro medaliu

Už profesionalų darbą vyresnioji slaugytoja Rita Jurkuvienė apdovanota simboliniu ligoninės sidabro medaliu

Sveikindami jubiliejaus proga ir įteikdami garbingą apdovanojimą bei padėkos raštą už nuoširdų darbą, ištikimybę ligoninės vertybėms, savitarpio supratimą ir pasitikėjimą kolektyve, kartu išgyventus rūpesčius ir džiaugsmus, dalinimąsi savo idėjomis ir patirtimi, širdies šiluma ir meile žmonėms, Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius kartu su pavaduotojais Hemodializių skyriaus vyr. slaugytojai Ritai Jurkuvienei negailėjo ir padėkų, ir gražių linkėjimų. Šmaikštaudamas ligoninės  direktorius pridūrė, kad  gerus vyr. slaugytojos darbus neabejotinai Dievas užrašė ir už tai bus atlyginta sveikata, laime ir aplinkinių dėmesiu bei pagarba.

Taip jau lėmė likimas, kad Respublikinės Klaipėdos ligoninės Hemodializių skyriaus vyr. slaugytoja Rita Jurkuvienė prieš šešis dešimtmečius gimė būtent sausio 13ąją. Nuo 1991ų metų ši diena Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena. Tad toks sutapimas….

O gal ir ne. Ritą drąsiai galima vadinti kovotoja už pacientų gerovę.

1980siais, baigusi Klaipėdos J. Kupčinsko medicinos mokyklą ir įgijusi medicinos sesers specialybę, pradėjo dirbti VšĮ Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje. Po 12 metų Rita buvo paskirta ligoninės vyriausiąja slaugytoja, o dar po metų pradėjo dirbti Hemodializės skyriaus vyresniąja slaugytoja.

„Visas savo žinias, visą patirtį atiduodu ir  jaunesnėms slaugytojoms, ir pacientams. Jie man – ypatingai svarbūs. Gyvenimas sparčiai juda į priekį, daug kas keičiasi medicinoje, todėl ir pati, ir savo slaugytojas raginu nuolat mokytis, tobulėti vardan mūsų pacientų ir visai nesvarbu kiek tau metų“, – sako Rita Jurkuvienė. 

Pasak direktoriaus pavaduotojos slaugai Andželikos Zavackienės, Rita yra Respublikinės Klaipėdos ligoninės slaugos lyderis dializių srityje, viešina įstaigos vardą vietiniu  ir nacionaliniu lygmeniu ir yra pavyzdys slaugos vadovams, slaugytojams, slaugos studentams.

Ritos Jurkuvienės veikla – labai plati. Ji dalyvavo VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės pirmosios kolektyvinės sutarties kūrimo procese, inicijavo daug pasiūlymų, kurie buvo priimti ir įgyvendinti. Vyresnioji slaugytoja nuolat siekia, kad būtų patenkinti paciento gyvybiniai poreikiai bei suteikta šiuos poreikius atitinkanti slauga ir pagalba, nuolat dalyvauja asmens sveikatos priežiūros valdyme, bendradarbiauja su kitomis įstaigomis bei tarnybomis, susietomis su sveikatos apsauga. Ji yra peritoninės dializės atlikimo namuose organizavimo bei pacientų ar jų artimųjų mokymo pradininkė Lietuvoje.  Mokslinius pranešimus skaito ne tik ne tik slaugytojams, bet ir pacientams ir jų artimiesiems.

Už sąžiningumą, draugiškumą, mokėjimą padėti kitiems, gebėjimą išklausyti, sutelkti darbui kolektyvą Rita Jurkuvienė itin vertinama kolegų,  o už begalinį indėlį į dializuojamų pacientų priežiūrą yra mylima pacientų ir jų šeimos narių.

 

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija