Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Viena iš svarbiausių ligoninės veiklos grandžių – moderni sterilizacinė

Viena iš svarbiausių ligoninės veiklos grandžių – moderni sterilizacinė

Pokyčiai medicinoje – tokie pat spartūs, kaip ir technikos vystymasis.
Dar prieš keturis dešimtmečius medicinos instrumentų, tvarsliavos bei kitų medicinos priemonių valymu, dezinfekcija ir sterilizavimu rūpindavosi ligoninės skyrių slaugytojai.

Šiuolaikinėje medicinoje tai jau – atgyvena. Dabar skyrių slaugytojos daugiau laiko gali skirti pacientams, o daugkartinio naudojimo medicinos prietaisai apdorojami įrengtose sterilizacinėse.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje Centralizuotos sterilizacijos skyrius įkurtas prieš 37 metus. 

Šio skyriaus vadovė Nijolė Zuzaitė, paklausta, kuo ypatingas jos skyrius, nedvejodama atsako: “Te nesupyksta gydytojai, bet gydymo įstaiga be sterilizacinės negali egzistuoti. Jeigu sustotų sterilizacinė, sustotų ir darbas ligoninėje. Sterilizacinė, mąstant europietiškai,- ligoninės širdis”.

Centralizuotos sterilizacinės skyrius aptarnauja ne tik Respublikinės Klaipėdos ligoninės  operacines ir skyrius, bet ir visus ligoninės padalinius bei filialus.

Nuo pirmos įkūrimo dienos skyriuje dirbanti ir beveik tris dešimtmečius jam vadovaujanti Nijolė Zuzaitė sako, kad tinkamas medicinos prietaisų apdorojimas yra labai svarbus ir susijęs su teikiamų paslaugų kokybe bei pacientų sauga.

Per operacijas, procedūras panaudoti medicinos prietaisai būna suteršti krauju ir kitais kūno skysčiais, pakartotinai juos naudoti galima tik tinkamai dezinfekavus, išplovus, supakavus ir sterilizavus.

Nijolei Zuzaitei antrina ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės pavaduotoja slaugai Andželika Zavackienė. Jos teigimu, siekiant užkirsti kelią hospitalinių infekcijų plitimui, būtinas veiksmingas medicinos prietaisų apdorojimas.

„Moderniems, sudėtingiems bei jautriems medicinos prietaisams mūsų ligoninės Centralizuotame sterilizacijos skyriuje taikomi įvairūs sterilizacijos metodai (garo, etileno oksido, formaldehido). Per trumpą laiką automatizuotoje plovimo mašinoje vienu metu galima išplauti tuščiavidurius medicinos prietaisus su ultragarsu ir be jo. Svarbiausia, kad slaugytojams Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje nereikia tvarkyti medicinos prietaisų rankiniu būdu, taip galime išvengti žmogiškojo faktoriaus klaidų, užtikrinti saugų invazinių ir neinvazinių medicinos prietaisų naudojimą, saugias bei kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas pacientui. Kita vertus, tai padeda efektyvinti operacinių darbą, gerinti paslaugų prieinamumą, mažinti slaugytojų darbo krūvį, pacientų eiles operaciniam gydymui“, – teigia A. Zavackienė. 

Medicininių prietaisų valymas, dezinfekcija ir sterilizacija Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje atliekama naudojant naujausius įrengimus, kurie atitinka Europos Sąjungos standartus ir reikalavimus.

Sterilizacinės personalas šiandien dirba su moderniais, kompiuterizuotais  frakcionuoto vakumo garo sterilizatoriais,  dujiniu etileno oksido sterilizatoriumi – aeratoriumi, žemos temperatūros formaldehido tirpalo sterilizatoriumi, automatinėmis medicinos prietaisų plovimo – dezinfekavimo mašinomis bei šiuolaikiška automatine ultragarsine medicinos prietaisų  dezinfekavimo – plovimo mašina.Tai palengvina skyriaus darbuotojų darbą ir jų eksploatavimą.

Minkštų daiktų kamerinė profilaktinė dezinfekcija ligoninėje atliekama moderniausia dezinfekcine kamera.

Vis dėlto Centralizuotos sterilizacijos skyriaus vadovė pažymi, kad svarbiausias čia yra dirbančių žmonių nuopelnas.

„Iš operacinių ir skyrių, filialų, padalinių pas mus patekusius instrumentus pagalbinės darbuotojos turi išrūšiuoti. Tai – sunkus ir atsakingas darbas, nes jis atliekamas rankiniu būdu. Instrumentai išskaidomi rinkiniais tam tikroms operacijoms. Mūsų darbuotojos tikrai šaunios ir dirba labai kruopščiai“,- su pasididžiavimu sako Centralizuotos sterilizacijos skyriaus vadovė.

Gerų žodžių ji negaili ir bendrosios praktikos slaugytojoms. Vadovės teigimu, kiekvienas įneša savo indėlį šioje darbų virtinėje ir kiekvieno darbas yra svarbus – nuo medicinos prietaisų priėmimo iki jų atidavimo vartotojams( operacinėms ir skyriams).

„Skyriuje dirbančios specialistės ne tik savo pareigas atlieka kokybiškai ir kvalifikuotai, bet yra sąžiningos ir atsakingos. Tai itin svarbu mūsų darbe, nes jo eigoje pastebėjus neatitikimus nuo nustatytų reikalavimų, procesą nedelsiant būtina stabdyti. Tai didelė atsakomybė“, – sako N. Zuzaitė.

Per Kalėdų šventinį laikotarpį skyrius visada sulaukia skyrių vedėjų ir vyresniųjų slaugytojų padėkų už kruopštų darbą.

Nijolė Zuzaitė pasidžiaugė, kad darnus kolektyvas turi ir savų tradicijų – kasmet rugpjūčio 2 dieną kūrybingai švenčiamas skyriaus gimtadienis, minimi ir darbuotojų gimtadieniai, jubiliejai. O sausio antrąją skyrius tradiciškai švenčia naujųjų metų pradžią ir su didele energija įsilieja į ligoninės darbų verpetą, prisidėdamas prie kokybiško pacientų gydymo bei slaugos.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės informacija