Papildomas menu

Registratūra

(8 46) 470 000

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

(8 46) 410 695

Rezidentūra ir klinikinė medicinos praktika

Rezidentūra ir klinikinė medicinos praktika

Respublikinė Klaipėdos ligoninė yra akredituota Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentų klinikinės medicinos praktikos (internatūros) bei gydytojų rezidentūros bazė. Su šiomis aukštojo mokslo įstaigomis, padėdami rengti jaunuosius gydytojus, bendradarbiaujame nuo 2007 metų. Kasmet mus džiugina jaunųjų kolegų darbštumas ir optimizmas, jaunatviška energija, aukšta motyvacija, domėjimasis pasirinkta profesija ir specialybe.

Kviečiame jaunuosius kolegas atlikti klinikinės medicinos praktiką (internatūrą) ir rezidentūrą mūsų ligoninėje. Jūsų tikrai nenuvils draugiška atmosfera, geranoriškas vyresniųjų kolegų ir viso kolektyvo dėmesys ir pagalba bei plačios galimybės gilinti savo teorines žinias, mokytis sėkmingai pritaikyti jas praktikoje, įgyti būtinus praktinius įgūdžius.

Kontaktinis asmuo, atsakingas už klinikinės medicinos praktiką ir rezidentūrą:
Vyr. gydytojo pavaduotojas Mindaugas Kundrotas
Tel. (8 46) 41 07 11
Mob. tel.: +370 650 39 432
El. paštas: [email protected]

Atsiliepimai:

Atlikau praktiką Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Esu labai patenkintas savo pasirinkimu atlikti praktiką šioje gydymo įstaigoje. Praktikos metu gavau daug naudingų praktinės medicinos žinių. Džiugino ten dirbančių gydytojų ir kito personalo draugiškumas, noras padėti mokantis. Ligoninėje buvo suteiktos visos galimybės atlikti praktiką, buvo galima gilinti žinias visuose dominusiose srityse. Rekomenduočiau šią ligoninę visiems studentams, norintiems atlikti medicininę praktiką.

Šarūnas Damalakas

———————————————————————————-

Džiaugiuosi savo pasirinkimu atlikti internatūros praktiką Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Geranoriškas, visada besišypsantis personalas, negailintis laiko mokyti ir išmokyti.

Ačiū !!!

Internas Marius Ellikas

———————————————————————————-

Šie 5 mėnesiai ligoninėje paliko daug gerų įspūdžių bei maloniai nustebino. Pirmiausia – gydytojų požiūris į studentą kaip į kolegą, mokinį, kuriam reikia tik šiek tiek pagalbos, kad jis išmoktų kažką daugiau. Šis bendravimas ir geranoriškumas atsakinėjant kartais, atrodo, ir į taip aiškius klausimus, leido pajausti, kad ligoninė yra vieta, į kurią norisi eiti vėl ir vėl. Negalima nepaminėti įrengimo kokybės ne tik išorėje, bet ir atskiruose skyriuose. Mane sužavėjo turimos technikos gausa bei lygis (kalbu apie Radiologijos bei Tomografijų skyrius). Taip pat likau nustebintas gydytojų suteikta laisve bei pasitikėjimu dirbant priėmimo bei kituose terapiniuose skyriuose, kuriuose, galima sakyti, gydytojai perleisdavo nemažą dalį savo pareigų skyrių internams.

Esu patenkintas ir nė kiek nesigailiu pasirinkęs Klaipėdos Respublikinę ligoninę atlikti klinikinės medicinos praktikai.

Augustinas Tumėnas
LSMU MA

———————————————————————————-

Esu labai patenkintas savo pasirinkimu atlikti klinikinę praktiką Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Visi gydytojai ir personalas buvo labai profesionalūs, mokydami profesinių žinių ir praktinių igūdžių.

Algirdas Sirvydis

———————————————————————————- Pasirinkau šešto kurso klinikinę medicinos praktiką (internatūrą) atlikti Respublikinėje Klaipėdos Ligoninėje. Įspūdį paliko ne tik aukščiausios klasės interjeras ir įranga, bet ir kolektyvas, sudaręs sąlygas įvykdyti praktikos uždavinius su malonumu.

Jau nuo rugsėjo gydytojai padėjo studentams įsilieti į kasdieninį ligoninės darbą, atkreipdami dėmesį į asmeninius studento lūkesčius. Pavyzdžiui, studentai, planuojantys chirurginio profilio karjerą, turėjo galimybę dažniau stebėti ir asistuoti operacijoms. Iš kitos pusės, mokslinėmis naujovėmis besidomintiems internams buvo suteikta galimybė pristatyti pranešimus gydytojų rytinio susirinkimo metu.

Nenuvylė ir administracijos darbas. Tvarkaraštis buvo sudarytas laiku, personalizuotai, atsižvelgiant į kiekvieno studento norus ir galimybes. Taip pat, vyriausiasis gydytojas, darydamas pastabas nuolatiniam personalui ir praktikantams, stengėsi maksimalizuoti naudą iš mūsų praleisto ligoninėje laiko.

Pagyrimo nusipelnė ligoninės infrastruktūra. Visi ligoninės skyriai ir pagalbinės patalpos yra praktiškai nepriekaištingi iš estetinės pusės. Be to, skanus ir kokybiškas maistas kavinėje, kurį pirkdavome su darbuotojams taikomomis nuolaidomis.

Praėjus tiems nepamirštamiems 6 mėnesiams, drąsiai patvirtinu, kad pasirinkau tinkamą praktikos vietą. Čia man pavyko pasiekti visus savo profesinius tikslus – ir dar daugiau!

Igor Starinskij
Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto Medicinos Akademija
Medicinos Fakultetas
6 kurso 1 grupės studentas

———————————————————————————-

Pirmiausia, norėčiau padėkoti visiems gydytojams, kurie su mumis dirbo. Nebuvo dienos, kai nesinori eiti į ligoninę, nes visi maloniai sutikdavo, atsakydavo į visus klausimus, kad ir kokie kartais jie juokingi būdavo. Buvo kantrūs, draugiški. Neteko išgirsti nė vieno neigiamo atsakymo, kai norėdavau ką nors pamatyti. Įvairių procedūrų metu išgirsdavau išsamius paaiškinimus: kas, kaip ir kodėl daroma. Labai džiaugiuosi, jog praktika neapsiribojo vien tik dokumentacijos tvarkymu, o atvirkščiai, turėjau daug galimybių atlikti procedūras, kurias mokėjau tik teoriškai.

Žinau, kad niekas iš dirbančių KRL man nepritartų, bet geriausios dienos man buvo antradieniai ir šeštadieniai.

Labai džiaugiausi pakankama laisve, turiu omeny tai, jog galėjau skirti dėmesio dalykams, kurie man įdomesni ar užklysti į skyrius, kurių praktikos programoje nėra. Labai džiaugiuosi, kad galėdavau eiti į konsultacinę polikliniką ir pamatyti, kaip darbas atrodo ten. Iki tol daugiausia mačiau tik kaip viskas vyksta stacionare.

Vienintelė kritika ar pastebėjimas tai, jog studentai neturėjo nuolatinio savo “kampo”, kur galėtų palikti daiktus ir nesimaišyti kitiems. Taip pat kilo šiek tiek problemų dėl įėjimo į operacinių bloką, kurią dažniausiai padėdavo išspręsti chirurgai. Taip pat kai kuriuose skyriuose galėjo būti skirta daugiau pareigų, atsakomybių.

Likau sužavėta ligoninės vidaus tvarka: tai jog, atsižvelgiama į pacientų išsakomą nuomonę ir tai primenama.

Dar vienas didelis trūkumas – mano nuomone, praktika buvo per trumpa.

Taigi, noriu dar kartą padėkoti. Jūsų visų dėka, nesinorėdavo išeiti iš ligoninės. Su mielu noru pakartočiau praktiką Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

Pagarbiai,
Ieva Šablinskaitė

———————————————————————————-

“Džiaugiuosi savo pirmąja profesine sėkme, kurią lėmė mano pasirinkimas atlikti medicininę praktiką Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Čia dirba puikūs žmonės, profesionalūs, darbštūs, linksmi ir draugiški medikai. Gavau didelę dovaną – jų perduotas žinias ir patirtį. Čia galėjau mokytis ne tik to, kas priklauso sudarytoje medicininės praktikos programoje, o daug daugiau, tai yra – žmogiškumo, geranoriškumo, šilto bendravimo su pacientais ir su kolektyvu. Šios ligoninės medikai mato širdimi ir supranta be žodžių. . !”

Ačiū Jums!
Internė – Ieva Šniokaitė

———————————————————————————-

Labai džiaugiuosi, pasirinkusi atlikti klinikinės medicinos praktiką Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Įgijau daug įgūdžių, kurie man padės toliau tobulėti ne tik medicinos srityje, bet ir kaip asmenybei. Šaunaus kolektyvo pagalba galėjau nesunkiai prisitaikyti naujoje aplinkoje, jaustis laisvai, drąsiai, įgyti praktinių, socialinių įgūdžių, išmokti mąstyti, analizuoti.

Pagarba, draugiškumas, pagalba visuomet, rūpestingumas, jauki aplinka, pripažinimas, ko visus studijų metus trūko, galėjau gauti su kaupu šioje ligoninėje. Jaučiausi reikalinga, gerbiama ir galinti save realizuoti.

Trumpai apie praktiką ir įgytus įgūdžius:

  • Ortopedijos traumatologijos bei chirurgijos skyriai – pradedant įvairių žaizdų sutvarkymu, perrišimu, gydymu, siūlų išėmimu, vietinės infiltracinės, intubacinės anestezijos atlikimu, daugybė asistavimų tiek atvirose, tiek laparaskopinėse operacijose (operacinis pjūvis, osteotomijos, vielų įvedimas, įvairios lūžių fiksacijos, žaizdų užsiuvimai ir kt.) iki savarankiškų intervencijų atlikimo (pleuros punkcija, pleuros drenažas ir kt.).
  • Ginekologijos skyriai – pacienčių apžiūra ambulatorijose, savarankiškas ginekologinis, akušerinis ištyrimas, UG tyrimai, asistavimas operacijoms. Trūko įvairių tepinėlių paėmimo praktikos.
  • Vidaus ligų skyriai – pacientų apžiūra, stebėjimas, konsultavimas, UG tyrimų atlikimas, ascitų punkcijos, šlapimo pūslės kateterizavimas, kraujo tyrimų atlikimas ir rezultatų interpretacija. Trūko patologijų įvairovės (vyravo pacientai su prieširdžių virpėjimu, sergantys astma ar LOPL paūmėjimu, bei kepenų ciroze) ir kitas trūkumas – trumpas laikotarpis.
  • Priėmimo skyrius – galimybė reaguoti ir išmokti mąstyti greitai ir efektyviai, pirmiausia kreipti dėmesį į pacientus, kurie tikrai sunkiai serga ir kuriems reikalinga skubi pagalba. Savarankiškas trauminių žaizdų užsiuvimas priėmimo skyriuje, EKG užrašymas, kraujo mėginių ėmimas, išnirimų atstatymas ir kt. Trūkumas – trumpas laikotarpis.

Visa tai ir dar daugiau man padėjo tobulėti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Ačiū visam kolektyvui, o ypač mūsų praktikos vadovui M.Kundrotui, vyr. gyd. pavaduotojui Z.Juzumui, vyr. ordinatoriui V.Dagiliui, pilvo ir endoskopinės chirurgijos vedėjui N. Kaseliui, ginekologijos skyriaus vedėjai Z. Daublienei, kardiologijos skyriaus vedėjai. J.Anušauskienei, ortopedijos-traumatologijos skyriaus vedėjui V.Mačiuliui, Vidaus ligų diagnostikos skyriaus vedėjui A.Lekštučiui, gyd. J.Pašiškevičienei bei visų šių skyrių personalui.

LSMU 6 kurso studentė Eglė Jonkutė

Grįžti į pradinį puslapį