Papildomas menu

Registratūra

(8 700) 500 11

Darbo dienomis
7.30-15.30 val.

Skubi pagalba

8 46 41 06 95

Naujienos

Klaipėdoje – išskirtinis alergologijos dienos stacionaras

Klaipėdoje – išskirtinis alergologijos dienos stacionaras

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje – džiuginantys pokyčiai. Nuo šiol pacientams, sergantiems įvairiomis alerginėmis ligomis, nebereikės gaišti laiko ir vykti į kitas šalies įstaigas. Konsultacinėje poliklinikoje įkurtas alergologijos dienos stacionaras, kuriame klaipėdiečiams atliekami sudėtingi ir šiuolaikiniai tyrimai.

Specialistai – vienoje vietoje

Neseniai uostamiestyje duris atvėrė alergologijos dienos stacionaras. Pastarasis įsikūrė Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinės poliklinikos, esančios adresu Herkaus Manto g. 49, patalpose ir yra vienintelis toks Vakarų regione.

Kaip teigė Respublikinės Klaipėdos ligoninės Pulmonologijos ir alergologijos skyriaus vedėjas med. dr. Marius Zolubas, nuo šiol su alerginėmis ligomis susijusios diagnostikos ir specifinio gydymo paslaugos – vienoje vietoje.

Tai leidžia sutelkti technologijas ir pacientams teikti geresnes paslaugas. Ligų diagnostikai įsigyta moderni įranga ir preparatai: odos lopo testai, specialūs foteliai, alergenai, dermatografas, skirtas odos jautrumui nustatyti, laukiama rinometro nosies provokaciniams mėginiams ir aparato šalčio alergijos tyrimams.

„Gydytojams dirbti skirtingose miesto dalyse būtų sudėtinga organizaciniu ir ekonominiu požiūriu. Tai nemažai kainuoja, todėl sukoncentravę tarnybą galime racionaliau panaudoti resursus ir teikti kur kas platesnį paslaugų spektrą. Alergologinių technologijų prasme esame pasiekę gana aukštą europinį lygį“, – atkreipė dėmesį M.Zolubas.

„Alergija niekur nedingsta“

Nuo rugsėjo renovuotose ir naujai sutvarkytose centro patalpose darbuosis trys medikai.

Porą dienų per savaitę – trečiadieniais ir ketvirtadieniais ligonius konsultuos M.Zolubas, taip pat registruotus pacientus kasdien priims Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojos alergologės-klinikinės imunologės Agnė Ramonaitė ir Raminta Krujalskytė.

Iki šiol uostamiestyje ir visame Vakarų regione nieko panašaus nebuvo.

„Labai patogu, nes klaipėdiečiams praktiškai nebus reikalo kažkur važiuoti. Alergija – organizmo būklė, ji niekur nedingsta, todėl privalu tai objektyviai įvertinti. Galėsime ilgiau užsiimti su vienu pacientu, jį stebėti“, – privalumus vardijo Pulmonologijos ir alergologijos skyriaus vedėjas M.Zolubas.

Pacientai priimami su šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimu.

Poreikis – akivaizdus

Alergologijos dienos stacionare konsultuojami pacientai, sergantys įvairiomis alerginėmis ligomis, tokiomis kaip alerginė sloga, dermatitai, dilgėlinės. Atliekami odos dūrio, kontaktiniai mėginiai, provokaciniai mėginiai su vaistais ir alergenais.
Taip pat skiriamas kontroliuojamas gydymas priešalerginiais medikamentais, kai kuriais atvejais imunoterapija, imunoterapija namų dulkių erkučių, medžių ir žolių žiedadulkių alergenais.

Su minėtomis problemomis susidūrusių pacientų būklė moderniame dienos stacionare įvertinama itin nuodugniai.
„Apskritai Lietuvoje tokio tipo centras buvo tik Vilniuje, rudenį įsikūrė Kauno klinikose, o dabar dar vienas veiks ir Klaipėdoje. Taip žmonės taupys laiką ir sumažins kelionės išlaidas. Turėsime galimybę vienoje vietoje atlikti visą alergologinį ištyrimą“, – pabrėžė gydytoja alergolgė R.Krujalskytė.

Pasak jos kolegės gydytojos alergologės A.Ramonaitės, sergančiųjų skaičius nuolat auga, todėl dienos stacionaro poreikis – akivaizdus.

Vieno paciento vizitas čia gali užtrukti kelias valandas ar net visą dieną.

„Eilės yra ir bus, nes laiko sąnaudos – ypač didelės. Dažniausiai vieno vizito negana. Tyrimai užima laiko, juos atlikus būtina ilgiau stebėti žmogų ir pokyčius, vykstančius jo organizme. Negali paleisti po vienam apsilankymui skirtų 15 minučių ir liepti atvažiuoti po savaitės. Tai būtų beprasmiškas dalykas, nes nematytume mėginių rezultatų. Tam ir skirtas šis centras – kad galėtume normaliai tirti ir stebėti pacientus“, – aiškino M.Zolubas.

Išbėrimas – dar ne alergija

Dienos stacionare suteikiamos gydytojo alergologo konsultacijos, atliekami provokaciniai mėginiai ligos patvirtinimui, reikalui esant, parenkamas alternatyvus gydymas, įtariamos profesinės ligos.

Čia planuojam rengti ir sudėtingų pacientų aptarimus.

„Aptarimų metu patikslinama ligos diagnozė, apsvarstoma ligonio būklė, gydymo būdai ir priemonės. Esant sudėtingesniems atvejams vienam medikui gali kilti neaiškumų, todėl rinksimės ir svarstysime bendruoju būdu. Kartais žvilgsnis iš šalies labai naudingas ir reikalingas“, – įsitikinęs Pulmonologijos ir alergologijos skyriaus vedėjas M.Zolubas.
Klinikinė alergologija – gana siaura specialybė, orientuota į ligos mechanizmus, o ne į pavienį organą. Odos bėrimai ar niežulys, čiaudulys ar akių niežėjimas – nebūtinai alergija, kaip manoma visuomenėje.

Kalbant apie gyvybei pavojingas situacijas – alergologų uždavinys – nustatyti, ar žmogus alergiškas vabzdžių (bičių, širšių, vapsvų) įgėlimui, ir tuos žmones pagal galimybes gydyti. Alergiškam žmogui kiekvienas įgėlimas gali būti paskutinis.

„Tuomet svarstomi gydymo variantai, kaip sumažinti organizmo jautrumą, taikoma specifinė imunoterapija. Paaiškiname žmogui, kaip gyventi vasarą, kai vabzdžių pilni laukai, nešiotis vaistus ar ne ir panašiai“, – dėstė pašnekovas.

Klaipėdoje - išskirtinis alergologijos dienos stacionaras

Naujovė: Respublikinės Klaipėdos ligoninės alergologijos dienos stacionare nuodugniai įvertinama paciento būklė, jam galima skirti daugiau laiko nei įprastai. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Stažuojasi užsienyje

„Investicijos išties nemažos, tačiau viską turėti vienoje vietoje siekėme pačių pacientų patogumui. Tiesiog tam, kad žmonėms nereikėtų keliauti į kitas šalies poliklinikas. Džiaugiamės stacionare dirbančiu jaunu kolektyvu, turinčiu daug naujų idėjų ir minčių“, – šypsojosi Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotoja Salvinija Misikonienė.

Veržli ir jaunėjanti Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojų komanda nuolat tobulina savo žinias užsienyje.

Odos jautrumas pacientams nustatomas dermatografu

Modernu: Odos jautrumas pacientams nustatomas dermatografu

Alergologijos dienos stacionare dirbanti gydytoja alergologė A.Ramonaitė neseniai laimėjo Europos alergologų akademijos paskelbtą konkursą klinikinei praktikai.

Į ją atrinkti devyni gydytojai, atstovausiantys įvairioms pasaulio valstybėms. Stažuotė visą rudenį vyks Ispanijoje.
„Rugsėjį trims mėnesiams išvažiuoju į Madridą tobulintis medikamentinės alergijos klausimais. Tokia galimybė pasitaiko ne taip jau dažnai, todėl nedvejodama ja pasinaudojau“, – tarstelėjo A.Ramonaitė.

Straipsnio autorius: Ieva Liškevičiūtė
Straipsnio šaltinis: dienraštis Klaipėda, 2017-06-27
Nuotraukos: Vytauto Liaudansko

Daugiau akimirkų iš alergologijos dienos stacionaro atidarymo